Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowy. Zestaw 2.1 firmy LongTech. Wartości napięć dla zasilacza.

18 Lut 2006 03:22 918 5
  • Poziom 10  
    Mam do państwa pytanie odnośnie głośnika komputerowego a dokładniej zestawu 2.1 firmy LongTech. Mam subwoofer w którym jest zepsuty zasilacz [transformator] i przez to układ nie dziala!!! Gdy poszedłem do sklepu elektronicznego i chcialem kupic ten element do dowiedzialem sie ze musze znac wartości napięć 4 przewodów wychodzacych z tego zasilacza!!! Moje pytanie brzmi: skąd wziąć te cztery wartości napięć dla tego zasilacza???
  • Admin DIY, Automatyka
    Ojeeje obywatelu Legia :) Jak wyjmiesz (wylutujesz) ten element i zaniesiesz im do sklepu to inie Ci dadza taki sam (może). A chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie, jeśli zakupisc sobie nowy zestaw głośnikowy (tak ja uwazam). Odczytac wartosci napieć raczej nie odczytasz, bo producenci nie maja zwyczaju pisać czarno na białym jaka to cześć.

Paweł
  • Poziom 15  
    W jaki sposób stwierdziłeś, że masz zepsuty transformator? Na uzwojeniu wtórnym nie ma napięcia? Uszkodzone uzwojenie wtórne czy pierwotne, sprawdziłeś ciągłość? Moze to inny element uległ uszkodzeniu? W zestawach głośniczków komputerowych często padają wzmaczniacze mocy. Juz trochę TEA2025 wymieniłem, ładne to z zewntrz, a w środku takie sobie. Słabe odprowadzanie ciepła, kiepski montaż.
  • Poziom 10  
    Ale panowie chodzi mi o element do krórego wchodzi przewód z gniazdka a wychodzi napięcie do wzmacniacza!!!! Właśnie chodzi mi o wartości tych napięć wychodzących z tego elementu a dokładnie cztery wartości!!!! Jeżeli ktoś wie lub może pomierzyć te wartości to byłbym bardzo wdzięczny!!!! :D
  • Poziom 29  
    Trudno ocenić jakie są to napięcia, szczególnie, że raz piszesz o 4 napięciach, a drugi raz o 4 przewodach. Podejrzewam, że chodzi Ci o napięcia transformatora. Jedno jest pewne - od strony pierwotnej (sieci) - 230V. Napięcię wtórne trudno jest ocenić. Może na tym transformatorze podany jest typ, wówczas można spróbować dobrać jakiś odpowiednik. Inną metodą jest sprawdzenie scalaka w stopniu mocy i dobór napięcia zasilania zgodnie z aplikacją.