Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki komputerowy. Zestaw 2.1 firmy LongTech. Wartości napięć dla zasilacza.

18 Feb 2006 03:22 945 5
 • Level 10  
  Mam do państwa pytanie odnośnie głośnika komputerowego a dokładniej zestawu 2.1 firmy LongTech. Mam subwoofer w którym jest zepsuty zasilacz [transformator] i przez to układ nie dziala!!! Gdy poszedłem do sklepu elektronicznego i chcialem kupic ten element do dowiedzialem sie ze musze znac wartości napięć 4 przewodów wychodzacych z tego zasilacza!!! Moje pytanie brzmi: skąd wziąć te cztery wartości napięć dla tego zasilacza???
 • Admin of DIY, Automation
  Ojeeje obywatelu Legia :) Jak wyjmiesz (wylutujesz) ten element i zaniesiesz im do sklepu to inie Ci dadza taki sam (może). A chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie, jeśli zakupisc sobie nowy zestaw głośnikowy (tak ja uwazam). Odczytac wartosci napieć raczej nie odczytasz, bo producenci nie maja zwyczaju pisać czarno na białym jaka to cześć.

  Paweł
 • Level 16  
  W jaki sposób stwierdziłeś, że masz zepsuty transformator? Na uzwojeniu wtórnym nie ma napięcia? Uszkodzone uzwojenie wtórne czy pierwotne, sprawdziłeś ciągłość? Moze to inny element uległ uszkodzeniu? W zestawach głośniczków komputerowych często padają wzmaczniacze mocy. Juz trochę TEA2025 wymieniłem, ładne to z zewntrz, a w środku takie sobie. Słabe odprowadzanie ciepła, kiepski montaż.
 • Level 10  
  Ale panowie chodzi mi o element do krórego wchodzi przewód z gniazdka a wychodzi napięcie do wzmacniacza!!!! Właśnie chodzi mi o wartości tych napięć wychodzących z tego elementu a dokładnie cztery wartości!!!! Jeżeli ktoś wie lub może pomierzyć te wartości to byłbym bardzo wdzięczny!!!! :D
 • Level 29  
  Trudno ocenić jakie są to napięcia, szczególnie, że raz piszesz o 4 napięciach, a drugi raz o 4 przewodach. Podejrzewam, że chodzi Ci o napięcia transformatora. Jedno jest pewne - od strony pierwotnej (sieci) - 230V. Napięcię wtórne trudno jest ocenić. Może na tym transformatorze podany jest typ, wówczas można spróbować dobrać jakiś odpowiednik. Inną metodą jest sprawdzenie scalaka w stopniu mocy i dobór napięcia zasilania zgodnie z aplikacją.
 • Moderator of Car Maps
  popros kogos z elki zeby Ci zmierzyl napiecia na tym trafiemoze ktos ma takie glosniki