Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz komputerowy - wykorzystanie do innych celów, a FUSE

bartekpl 18 Lut 2006 09:51 1143 5
  • #1 18 Lut 2006 09:51
    bartekpl
    Poziom 15  

Posiadam wzmacniacz, który tymczasowo mam podłączony w domu (czekam na prawo-jazdy, a niechce by się kurzył), niemam zasilaczy takich warsztatowych, które mają po kilkadziesiąt amperów, więc zadowoliłem się tym co mam... Czyli zasilacz komputerowy 350 z tego co pamietam WATT...

Jak wiemy zasilacz komputerowy ma elektroniczny bezpiecznik i jeśli wezme glosniej i zagra bass (rytmiczny niski ton) to wtedy bezpiecznik zasilacza odcina prąd... Jeśli mamy początek utworu gdzie niema niskiego tonu wtedy niewylacza... I tak se mysle, jesli jest możliwość zrobić tak by ten bezpiecznik zezwalał na wieksze obciązenie (choć troche) to zasilacza duzo bardziej by nieobciąlzylo bo bezpiecznik ten jest budowany pod komputer i wieksze skoki napiecia wylaczają go... Czy da rade to zrobić i w jaki sposób?

Proszę o wszelkie informacje...

Jakby co posiadam ten wzmak:
    http://www.caraudio.com.pl/lanzar/produkty.php?model=vibe421

0 5
  • #2 18 Lut 2006 10:34
    Lucki
    Poziom 21  

Jaki tam masz bezpiecznik ?

0
  • #3 18 Lut 2006 14:57
    bartekpl
    Poziom 15  

Ale gdzie? W zasilaczu? Niewiem... W zasilaczu mam elektroniczny (jak w kazdym zasilaczu komputerowym oczywiscie nowszym) nawet niewiem jak to wygloda to chyba jest jakiś układ...

Dodano po 15 [minuty]:

Bo on sie wylacza z powodu zbyt duzego skoku napięc (tak mi sie tylko wydaje) i jesli bym powolutku zwiekszal pobór prądu to moze by sie niewyloczyl, ale w muzyce jak jest rytm to raz walnie glosnik mocniej a raz spokojniej.

Dodano po 3 [godziny] 52 [minuty]:

Pomoze mi ktos? ...

0
  • #4 19 Lut 2006 18:29
    hangglider
    Poziom 10  

może warto dołożyć elektrolit(y) na linie 12 V. To powinno pomóc.
    Podobne zabiegi (dodawanie kondensatora) dla zniwelowania chwilowego spadku napięć stosuje się w car audio.

0
  • #5 19 Lut 2006 19:03
    TONI_2003
    Moderator

Zasilacz ma zabezpieczenie na linii +12V i zwiększone zapotrzebowanie na prąd traktuje jako zwarcie w tej linii i zasilacz się wyłącza .
    By ponownie wszystko grało musisz zasilanie wyłączyć i ponownie załączyć by zasilacz tego nie pamiętał sądzę że o to właśnie Ci chodziło , a nie tak jak inni myśleli o bezpieczniku na wejściu zasilacza od strony sieci 230 V

0
  • #6 19 Lut 2006 19:11
    bartekpl
    Poziom 15  

TONI_2003, oczywiście że o to chodzi, ale jak zrobić by granica wyłączenia się była wyzsza???

0
  Szukaj w 5mln produktów