Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX 22/120/4/SS

headone 18 Lut 2006 11:24 5856 12
  • Witam!

Oto moja pierwsza konstrukcja jaką wykonałem:)
    Jest to sub na głośniku marki STX:)

Obudowa zrobiona z płyty o grubości 18mm :) Wymiary: wysokość 33cm, szerokość 40cm, głębokość 30 cm. Całość skręciłem wkrętami i uszczelniłem wikolem:) Tunel bass reflex średniza 10 cm, długość 16 cm:) Obudowa wytłumiona została watolina oraz gąbka:)

Subik jest ciągle w trakcie budowy:) Wczoray skeciłem na próbe:)
    W najbliższym czasie mam zamiar kupic zwrotnice, i może jakiś wzmacniacz:)
    Subik chcę obić materiałem (wykładziną) czarną lub szarą:)

KOSZTORYS:

głośnik - 40 zł
    BR - 6,5 zł
    terminal - 1,8 zł
    deski - miałem
    cięcie dech - 4,5 zł
    przewód 3m - 2,8 zł
    wytłumienie - miałem
    wkręty - 1,5 zł

Razem: 57,10 zł

Ogólnie subik ładnie gra i miło mnie zaskoczył:) Wszystko dookoła drży...:) Zobaczymy co to będzie jak dokupię zwrotnice i wzmacniacz:)

pozdrawiam wszystkich :)

Fajne!
  • #2 18 Lut 2006 14:01
    Gibon007er
    Poziom 22  

z tego co widze to ma byc sub do auta... :)

Teraz bardzo ladnie ywglada :) ocena 10/10 :)
    tylko czym teraz tesowales ten subik skoro mowisz e bedziesz dopwiro myslal o zwrotce albo o wzmaku :?:

pozdrawiam ;)

• #3 18 Lut 2006 14:41
    Mietki
    Poziom 15  

No ja bym radził czarna wykładzina !! Naprawde ładne wykonanie :) aha Palenie szkodzi zdrowiu ;) pozdro :)

• #4 18 Lut 2006 15:39
    włuczykij
    Poziom 27  

w jakim programie obliczales pojemnosc obudowy?

• #5 18 Lut 2006 21:52
    headone
    Poziom 10  

Gibon007er napisał:
    z tego co widze to ma byc sub do auta... :)

Teraz bardzo ladnie ywglada :) ocena 10/10 :)
    tylko czym teraz tesowales ten subik skoro mowisz e bedziesz dopwiro myslal o zwrotce albo o wzmaku :?:

pozdrawiam ;)

Narazie testowałem na wieży kumpla, bo moja nie ciągnie:/ Ale mam w domu wzmacniacz unitry zoabcze jak na nim zagra...:)
    NARAZIE MNIE NIE STAĆ NA DOBRY WZMACNIACZ!!:(

jaro_21 napisał:
    bardziej sie do przedszkola nadaje taki kolorowy :)
    będą sobie dzieciaki imprezy robić :)

ps.
    ja bym się zastanowił czy nie wstawić wzmacniacza z filtrem aktywnym zamiast wzmacniacz + zwrotnica

zastanowie się :)

Gilotyn@ napisał:
    sorry za moja uwagę ale chyba jakieś meble poszły pod piłe :D a tak serio jak go okleisz i dasz zwrotnice to mysle że będzie spox narazie wszystko jest na dobrej drodze

spokojnie, żaden mebel nie został uszkodzony :) Mam trochę desek więc je dobrze wykorzystałem:)

włuczykij napisał:
    w jakim programie obliczales pojemnosc obudowy?

w programie WinISD :)

• #6 21 Lut 2006 17:28
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Ogólnie mi się podoba:) Powiedz tylko, czy kupiłeś ten pierścień na głośnik w STXie:) i jaki to był model:)
    Jeszcze jedna rzecz - ten sub jest zestrojony na 49,9 Hz?:) Bo widzę górkę rzędu 4,5 dB:) Obecnie sam planuję zrobić podobnego suba, na tym samym głośniku, tyle że wersja 8 Ohmowa:)

• #7 21 Lut 2006 22:41
    headone
    Poziom 10  

SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Ogólnie mi się podoba:) Powiedz tylko, czy kupiłeś ten pierścień na głośnik w STXie:) i jaki to był model:)
    Jeszcze jedna rzecz - ten sub jest zestrojony na 49,9 Hz?:) Bo widzę górkę rzędu 4,5 dB:) Obecnie sam planuję zrobić podobnego suba, na tym samym głośniku, tyle że wersja 8 Ohmowa:)

Żadnego pierścienia nie kupowałem hehs...ten głóśnik taki jest :) A strojenie to jakoś tak chyba było, pomagał mi tesh kumpel przy strojeniu :) Powodzenia w budowie :)

• #8 15 Mar 2006 19:26
    rufus4333
    Poziom 15  

Headone, popieram maksymalnie takich konstruktorów jak Ty. Genialny pomysł na wykorzystanie płyt ze starych mebli. Jako wzmacniacz wystarczy w zupełności TDA 7294.
    Ale ja na Twoim miejscu okleiłbym go folią, a nie kocem. Koc bardziej pasuje do zastosowań Pro Audio, a żółty hi-fi woofer nie bardzo się z tym kojarzy...

• #9 15 Mar 2006 20:11
    headone
    Poziom 10  

dzięki bardzo :) A wzmacnaicz TDA właśnie będzie budował mój kolega na konkurs i mówił że mi mozę tesh zrobi jak da radę:) hehs...
    Powiadasz że okleina hmm...ale jaka ?? Kolor czarny ??
    pozdrawiam

• #10 12 Kwi 2006 15:17
    tabaluszek
    Poziom 23  

Powiedz mi jaki masz litraz tej paki i na ile stoiłes. Mam tez suba na tym głosniku ale nie wiem na ile go zestroic. Poczatkowo stroiłem go na 42Hz co dało mi br o srednicy 6,5 cm i długosci 18cm no ale co sie okazało rurka była za mala i powstawały swisty. Teraz postanowilem zmienic na 10cm w brzypadku strojenia na ok45Hz wyszła długosc 30cm co dla nie nie jest optymalne. Wiec pytram sie ciebie na ile stroiłes i jaka masz objetosc obudowy????

• #11 12 Kwi 2006 16:08
    Gibon007er
    Poziom 22  

wymiary skrzyni sa podane!
    tylko nie ma strojenia....porawdopodobnie na 45Hz

• #12 12 Kwi 2006 17:36
    loky
    Poziom 17  

Po mojemu to ta buda ma 30l i przy takim BR to jest zestrojone na ...57Hz...
    Mam suba ba tym glosniku, kolo 27l i BR 7,5 x 24cm co daje strojenie na 40Hz, napedzany TDA7294, nie jest zle ale nadal troche przeciaga i pohukuje :( moze jeszcze powalcze z watolinami, gabkami itp. BR okolo 5,5cm swiszczal jak diabli, przy 7,5cm swistow nie stwierdzam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME