Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

co jest przyczyną głośnej pracy napędu CD ?

madrazel 18 Feb 2006 21:35 1397 6
    madrazel
    Level 10  
    oczywiście nie w komputerze tylko mam tu na myśli takie np. radiomagnetofony z CD, czyli taka rzecz że nie ma normalnego napędu z tacką tylko płytkę wkłada się normalnie ręką na laser, takie napędy pracują przecież tylko z prędkością 1x a jednak potrafią być głośnie, wydają z siebie taki szum jakby coś tam pocierało

mam już 6-letniego philipsa az1605 którego cd-ka na początku prawie nie było słychać, teraz dźwięk się zwiększył na tyle że nie dało się tego słuchać, więc kupiłem sobie tanie radyjko TP-501G, i przekonałem się że ostatnia literka to pewnie skrót od g**no bo niestety szumi gorzej niż mój przestarzały philips,

jest to taki rodzaj dźwięku który wielu ludziom nie przeszkadza, są ludzie którzy w ogóle tego nie słyszą

skoro dźwięk ma charakter pocierania, to co się tam może o siebie pocierać ?
    rafal870301
    Level 12  
    z pewnascia łozyska silnika;) smar sie wytarł i zaczynaja jeczeć, sprobuj dobrac sie do oski silnika i kapnac krople oleju kuchenego.

pozdrawiam
    djblood18
    Level 13  
    z tym oleje to jest prawda,ale to nie koniecznie wszystko...
    moze sie również zdazyc ze masz wybite ( wytarte ) prowadnice od kółek do napędu płyty,tak więc tamj równiez nalezałoby posmarowac ale jakims tawocikiem...
    POZDRO!
    wujaer
    Level 13  
    Witam! Z doswiadczenia wiem ze oleje na dlugo sie niesprawdzaja polecam WAZELINĘ :)
    Grabo
    Level 17  
    rafal870301 wrote:
    z pewnascia łozyska silnika;) smar sie wytarł i zaczynaja jeczeć, sprobuj dobrac sie do oski silnika i kapnac krople oleju kuchenego.

pozdrawiam

Taki olej sie nie za bardzo nadaje, bo po jakimś czasie jełczeje i może zablokowac mechanizm.
    wujaer
    Level 13  
    Jeżeli nie masz wazelinki pod ręką :) to najlepiej wybierz się do sklepu elektronicznego i kup sobie smar tf (teflonowy) nie przeszkadza mu wysoka temperatoura. Ma bardzo szerokie zastosowanie i bedziesz zadowolony!
    Telo
    Service technician RTV
    Musisz zlokalizować czy szum jest od pracującej mechaniki cd czy od zespołu optycznego często gęsto w tanich czytnikach np.kss213 jest taki objaw.