Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik, a step 7. Jak sterować za pomocą cpu 315dp falownik unidrive sp?

18 Lut 2006 21:42 3620 2
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem, bo nie wiem jak sterowac za pomoca cpu 315dp falownika unidrive sp. komunikacja jest na profibusie. Nie wiem jak to skonfigurowac.
  • SterControl
  • Poziom 22  
    W simatic manager stepa siódmego w hardware configuration dla profibusa wstawiasz nowe urządzenie falowniczek o którym mówisz. Bedziesz potrzebował pradopodobnie plik gsd dla tego falownika aby manager mógł go wogóle zobaczyć poprawnie. Wtedy falownikowi zostanie przydzielony adres profibus oraz obszar komunikacji We/Wy ze sterownikiem czyli adresy I oraz Q. Z pod tych adresów możesz odbierać dane z falownika oraz wysyłać do niego. Traktujesz je programowo jako zwykłe wejścia lub wyjścia. No i oczywiście bedziesz potrzebował manual do falownika i poprawnie go muisz skonfigurować co do np. ilości bajtów używanych do wymiany po profibusie ze sterownikiem. Mam nadzieje ze jest to zrozumiałe:)
  • SterControl
  • Poziom 11  
    juz udało mi się. Oprocz tego co pisesz musiałem wgrać program do SM-aplication falownika i ustawic parametry przesyłania danych. silnik juz sie kręci:)