Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyny dystrybucyjne. Liczenie pieniędzy i rozróżnianie monet.

RobertOlechowski 18 Lut 2006 23:37 1632 3
  • #1 18 Lut 2006 23:37
    RobertOlechowski
    Poziom 11  

Czy ktoś ma jakąś instrukcje serwisową do w/w urządzenia, w zasadzie interesuje mnie wyłącznie detektor monet mam nadzieje ze taka instrukcja pomorze mi odpowiedzieć na pytanie o zasadę działania tej części automatu.

Problem opisany szerzej:

Czy ktoś miał do czynienia ze z maszynami dystrybucyjnymi typu automaty do napojów kawy ect. Jeśli tak to intryguje mnie jednak kwesta mianowicie liczenie kasy i rozróżnianie monet. Tak się zastawaniem co taki automat może sprawdzać, najprostsze rozwiązanie może polegać

-na rzędzie otworów w które wpadają wyłącznie monety o określonej wielkości a wypadają potem mniejsze monety tak ze zostają tylko te właściwe

- kolejne jakie mi przychodzi na myśl to ważenie monet jednak to mogła by być skomplikowane i trudno wykonywalne w takim czasie jaki mija od wrzucenia monety od pojawienia się wrzuconej kwoty na wyświetlaczy ponieważ masa monet różni się raczej nieznacznie wiec ważenie musiało by być dokładne

- kolejna sprawa to możliwość pomiaru oporu elektrycznego monet jednak znowu nasuwa się problem zanieczyszczeń, tzn moneta czysta będzie się inaczej zachowywać podczas tego badania niż trzymana w ręce i zapocona (mokra).

- można również dokonywać analizy obrazu na monecie lecz czy w automatach są takie skąplikowane systemy rozpoznawania obrazów?

Jeśli ktoś wie jak to jest rozwiązane to będę Wdzienczny za pomoc bo mnie to ostatnio zainteresowało jak specjaliści z firm produkujących te urządzenia rozwiązali ten problem.

Robert Olechowski

• #2 19 Lut 2006 10:05
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
    Posiadam: Automat do sprzedaży GFV5000 Service Manual.pdf
    W języku angielskim. Kontakt przez PW.

• #3 29 Gru 2007 19:59
    prawy
    Poziom 13  

Jest jeszcze jedna metoda.
    Czujniki monet to są czujniki indukcyjne sluzące do pomiaru współczynika
    przenikalności magnetycznej.

• #4 29 Gru 2007 22:11
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

Monety są dzielone pod względem:

- wielkości (otwory),
    - własności magnetycznych (eliminacja np. krążków stalowych)
    - wagi (tu nie wiem, może czas przelotu jest mierzony)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME