Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd bramy garażowej domowej roboty

tonaberykuli 19 Lut 2006 00:02 7567 5
  • #1 19 Lut 2006 00:02
    tonaberykuli
    Poziom 11  

witam wszystkich forumowiczów
    przedstawiam tani i szybki w wykonaniu napęd bramy garażowej.
    Przedstawiny poniżej układmożna wykonac z rzeczy znalezionych w domu niepotrzebnych zupełnie nikomu, niektórze rzeczy niestety trzeba kupić :/
    do zbudowania ukłądu uzyłem:
    1. silnik wycieraczek niewiadomood jakiego pojazdu (prawdopodobnie polonez bądź jakaś stara ciężarówka) 12v
    2.transwormator 24v 180W (silnik jest 12v napędzany 24v spokojnie sobie radzi nic mu sie nie dzieje złego)
    3. ok 6 metrów ceownika 40x20
    4. 2 łożyska 6201
    5. 4 sztuki przełączników zwierno rozwiernych (na krańcówki bo jak juz mówiłem prawie wszystko jest z rzeczy znalezionych w domu)
    6. 3m płaskownika 25x6
    7. ok 7 metrów linki fi 4
    8. 7 metrów przewodu 7x1,5 3metry 2x2,5
    9. stary zasilacz komputerowy na obudowe :)
    10. 3 przekaźniki oraz układ zdalnego sterowania z dwoma pilotami (najdroższa rzecz w układzie)
    pozostałe podzespoły są zupełnie złomowe na wałek napędzający wykorzystałem wałek atakujący od malucha z łożyskami średnica wałka 22mm
    czas otwierania drzwi 18 sekund wymiary wys 250cm szer 330cm
    poniżej kilka zdjęć oraz filmików jeżeli bedzie ktoś zainteresowany postaram sie dodac jeszcze shemat elektryczny :)

filmiki:
    niezbędny QuickTime

http://www.tonaberykuli.emil.tnp.pl/zam_wew.MOV

http://www.tonaberykuli.emil.tnp.pl/zam_zew.MOV

http://www.tonaberykuli.emil.tnp.pl/otw_zew.MOV

1 5
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 28 Lut 2006 15:48
    emilpaczka
    Poziom 10  

Witam!
    Fajne rozwiązanie prosiłbym o schemat elektryczny e-maila
    jakie zastosowałeś zdalne sterowanie

0
  • #4 01 Mar 2006 12:40
    tonaberykuli
    Poziom 11  

ponizej zamieszczam schemat mozeniezbyt czytelny nie jestem elektrykiem ani elektronikiem wiec nie umeim zbytnio rysowac schematów ale układ jakoś zlutowałem na kazdą stronę bedzie potzrebne 2 oddzielne pary styków rozwierających zdalen sterowanie jakie zastosowałem kupiłem na allegro w kwocie około 100 zł uniwersalne (ale tak srednio mi działa proponuje kupic od starmacha albo cos tej klasy) najdłuzszy czas to 5 sekund załączenia albo na stałe ja ja do tego ukłądu uzyłem pierwszego trybu przekaźniki kupiłem tez na allegro sa to przekaźniki prawdopodobnie produkcji rosyjskiej o oznaczeniu ran 30 jeśli będa problem z czymklowiek bede drązył temat narazie daje to co mam

0
  • #6 30 Mar 2006 09:49
    tonaberykuli
    Poziom 11  

cici
    idea jakby troszke podobna ale generalnie fajna konstrukcja jezeli chodzi o moje rozwiazanie to dzwi maja sprezyny i w pierwszej chwili same jadą go gory wiec musialy byc dodatkowe prowadnice na wozek jakbym zrobil tak jak ty to by mi ten zawiask meblowy w dach wbilo, dzieki sprezynom moglem uzyc jednego silnika od wycieraczek generalie bez prowadnic nie dzia to tak dobrze jak z nimi o to nema sie nawet co spierac kawalek ceownika i 2 lozyska to nie majatek. Jezeli chodzi o chalas jest to spowodowane tym ze garaz nie jest tak jak twoj murowany tulko na szkielecie z drewna wiec to troszke przejmuje drgania a u ciebie beton stlumi raczej wszytkie wibracje na filmikach to wglada o wiele glasniej niz jest w rzeczywistosci zreszta ty nie zaprazentowales filmikow wiec trudno porownywac. Ogolnie twoj uklad wyglada delikatnie newiem jakie drzwi to musi podnosic ale u mnie sa dosyc ciezkie. Jezeli chodzi o poziom trudnosci wydaje mi sie ze jest to az takie trudne, istnieje jeszce inny schemat elektryczny.

0