Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Color 1520 - problem z karetką

Peterson1 19 Lut 2006 15:50 1101 2
  • #1 19 Lut 2006 15:50
    Peterson1
    Poziom 18  

Drukarka po załączeniu ustawia kartetkę a po chwili coś zazgrzyta i wywala błąd krytyczny (pause+cover open). Nie raz uda się załączyć i jest wszystko ok, ale gdy zacznę drukować np na formacie A2 to po chwili wydruku karetka zaczyna głupieć np: przesunie się do lewej strony i tak jakby chciała iść dalej po czym po chwili wywala również błąd krytyczny.
    Gdzieś doczytałem że pod silnikiem krokowym jest czujnik położenia karetki - czy to może byc jego wina ? Czy też przyczyna leży gdzie indziej.
    Proszę o pomoc

• Pomocny post
    #2 05 Mar 2006 20:23
    Klimafrost
    Poziom 11  

Witam widzę że nikt nie chwycił tematu więc może ja ci pomogę jeśli już sobie nie poradziłeś .
    Kareta chodzi po wałku na wysokości wałka na całej jego długości powinien być taki niby przezroczysty paseczek zakotwiczony z jednej strony z reguły lewej na sztywno a z prawej napięty sprężynką spróbuj go przemyć oczyścić jest on odpowiedzialny za pozycjonowanie karety więc podejrzewam że w nim tkwi cały problem lub ewentualnie obejrzyj przejście przy karecie gdzie on również przechodzi może czujnik sie obluzował przynajmniej z tego co napisałeś wynika że to ta przyczyna .
    Silnik nie ma w zasadzie nic wspólnego ponieważ pozycje ustawia właśnie czujnik względem paska, on go informuje gdzie ma sie ustawić ,silnik tylko wykonuje polecenia.
    Pozdrawiam myśle że pomogłem :D

• #3 05 Mar 2006 20:36
    Peterson1
    Poziom 18  

W tej drukarce akurat nie ma paska pozycjonowania czy jak go tam nazwać. Problem dalej istnieje i odz czsu do czsu do niej wracam i wróżę. Tak myślę że przyczyna wbrew pozorom nie leży po stronie karetki ani też wałka po którym się porusza.
    Chętnie przeczytam i dostosuję się do wszystkich wskazówek. Pomocna staje się każda rada dzięki której można powoli do czegoś dojść.
    Tak wogóle to dzięki za reakcje bo myślałem że nikt juz nie naprawia drukarek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME