Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrywanie z Cyfry+ na magnetowid

19 Lut 2006 20:03 1391 8
 • Poziom 17  
  Witam

  Potrzebuję pomocy odnośnie podłączenia i konfiguracji ustawień dekodera Cyfry+, magnetowidu SONY SLV-E870 i telewizora też SONY. Chciałbym przegrywać różne programy nadawane przez stację RTL. Nie mogę skonfigurować połączeń. Gdy włączam dekoder Cyfry+, telewizor automatycznie przełącza sie na AV1. Na AV1 nie ustawię magnetowidu. Coś gdzieś przeczytałem że wystarczy podlączyć magnetowid do dekodera poprzez przewod Euro i ustawić coś w magnetowidzie. Próbowałem też inaczej. Ustawiłem stacje RTL i podlączyłem się z magnetowidem pod wejście antenowe telewizora. Ale to też nic nie dało bo nie mogę i tak dostroić magnetowidu żeby móc nagrywać. Prosze pomóżcie mi połączyć te urządzenia i skonfigurować je. Napiszcie proszę dokładnie co musze zrobić, jak podłączyć i co gdzie ustawić, abym mógł przegrywać. Nie mam instrukcji obsługi do tego magnetowidu wiec mam kłopot z dokonywaniem na nim pewnych bardziej zaawansowanych ustawień. Z góry bardzo dziekuje za wszelka pomoc.
 • Poziom 25  
  Cytat:
  Coś gdzieś przeczytałem że wystarczy podlączyć magnetowid do dekodera poprzez przewod Euro i ustawić coś w magnetowidzie.


  I dobrze czytałeś. Jeden kabel euro z dekodera do TV, drugi do magnetowidu który należy przełączyć też w tryb AV1 lub AV2 (nie wiem ile euro ma ten magnetowid) i powinno działać.
 • Poziom 17  
  Dziekuję bardzo za pomoc. Dzisiaj to wypróbuję. Mam nadzieje że to wystarczy i że w końcu to ruszy. Mam jeszcze pytanie. Rozumiem, że przewód EURO musi mieć transmisję w obie strony?
 • Poziom 25  
  Najlepiej żeby to był "pełny" kabel Euro.
 • Poziom 38  
  Do tego jeszcze trzeba dodać, że antenę (kablówkę) wkładasz do magnetowidu (RF IN) a kabel w.cz do wyjścia RF. Drugi jego koniec do OTV (wejście antenowe RF IN). Ustawiając kanał współpracy z magnetowidem będziesz miał możliwość oglądania na nim (podglądania) nagrań magnetowidowych.
 • Poziom 17  
  No i zrobiłem tak jak radziliście. Podłączylem przez pełny przewód EURO dekoder z magnetowidem i dodatkowo magnetowid z TV przewodem antenowym. Dostroiłem sobie kanal w TV do magnetowidu i ustawilem odpowiednie wejscie (próbowałem na obu wejściach bo tyle mam ich w magnetowidzie. I co? I nic. Mam tylko dźwięk. Zero obrazu. Nie wiem co moż e byc jeszcze nie tak. Pomóżcie proszę.
 • Poziom 21  
  Przewód euro sprawny w 100% ??
  Połącz przewodem satkę z tv ,jest video i fonia ,
  rozłącz przewód z tv i połącz z magnetowidem,
  wystartuj nagrywanie .
  Jeżeli nie nagrywa uszkodzony jest magnetowid.
 • Poziom 17  
  Dziękuję za wszelkie rady. Robiłem wszystko jak polecaliście i doszedłem do wniosku że uszkodzony jest magnetowid. Nie nagrywa przez Scarta, nagrywa tylko po przewodzie antenowym.