Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EAGLE, schemat obrotomierza. Czy może ktoś sprawdzić?

19 Lut 2006 20:07 1969 8
 • Poziom 15  
  Dopiero zaczynam pracę z tym programem i postanowiłem na początek zrobić sobie prostą płytkę. Wybór padł na obrotomierz (schemat z elektrody). Jednak już powstał spory problem - albo coś robię nie tak, albo program myli się w prowadzeniu ścieżek. Czy to możliwe:?:

  Byłbym wdzięczny gdyby ktoś na to zernkął. Chodzi o podłączenie R5 z C9 - totalna głupota. Jak chcę to poprawić, to program każe mi zmienić schemat (ale tam chyba wszystko jest OK). Czy się to jakoś poprawić?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Musisz lepiej rysować schematy. Do prowadzenia połączeń używaj polecenia "Net", nie krzyżuj połączeń na końcówce elementu, np.: katody LED-ów 2, 4, 7, i 9. I zawsze sprawdzaj błędy używając polecenia ERC. Trochę poprawiłem schemat ale ustawienia elementów na płytce popraw sam. Nie są optymalne i bez mostków chyba się nie obejdzie. Musiałem spakować schemat, bo rozszerzenia .sch nie można wysłać jako załącznik.
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  witam,
  - aby tylko takie problemy były.
  - kilka uwag:
  1. uzywaj funkcji show, pokazuje co nie zostało dołaczone.
  2. rysuj na schemacie z duzym powiekszeniem, zobaczysz wtedy "dziury " w schemacie.
  - poprawa robiona na 4.13 wersji.

  - powodzenia
 • Poziom 15  
  Dzięki za pomoc. Ścieżki ciągnąłem właśnie za pomocą opcji NET. Jak tylko wrócę do domu zabioram się za to z powrotem.
 • Poziom 15  
  Jednak największy problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany - głównie chodzi mi o połączenie R5 z C9 - dlaczego na płytce jest inaczej niż na schemacie.
 • Poziom 23  
  Z tego co pamiętam, to na Twoim schemacie kondensator C9 od strony R5 "wisi" w powietrzu. Pomimo, że jest kropka na skrzyżowaniu połączeń. Najlepiej przesuń C9 i zobacz czy połączenia się trzymają.
 • Poziom 18  
  Mam probalem ze sciezkami w Eaglu. Do rysowania sciezek użuwam opcji "NET" jednak nie zawsze lapie mi nozki elementow??
  Widze polacznie w Bottons/Pins93, ale zdaza sie tak ze niby sa a jak przecigne element w inne miejsce to sciekzka wisi w powietrzu?? Co jest grane, moze mam cos zle ustawione i czasami mi nie lapie polacznia.

  Prosze o pomoc.
 • Poziom 39  
  Witam
  Robisz typowe błędy początkującego. Przede wszystkim nie staraj się zmieścić jak największego schematu na jak najmniejszej powierzchni. Staraj się nie przechodzić liniami ścieżek poprzez elementy. Prowadź ścieżki przy dużym powiększeniu, wtedy unikniesz braku połączeń pomiędzy elementami i podwójnego rysowania ścieżek już istniejących. Po połączeniu wszystkich elementów korzystaj z polecenia „ERC” i stosuj się do jego zaleceń zawartych w raporcie Poprawiłem ten schemat aby wyglądał jak należy i by „erc” nie wyrzucał błędów. Na stronie internetowej istnieje bardzo dobry opis tego programu, więc skorzystaj z lektury, aby w pełni zrozumieć jego funkcje. Oto link: http://www.kmg.ps.pl/mis/index.html
  Dołączam także poprawiony schemat.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  a mój problem tkwił w podłaczeniu rezystora - okazało się że jest różnica pomiędzy połączeniem go w pozycji normalnej i odwróconej o 180° (być może jakaś nietypowa wersja Eagla)

  Dzięki za porady. Temat uważam za zamknięty.