Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny twardy restart kompa za pomoca tel.komurkowego

19 Lut 2006 21:15 1950 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem i nie moge sobie z nim poradzic.

Posiadam dwa komputery z czego jeden stoji w piwnicy i robi za serwer.
    Czasami zdaza sie ze serwer sie zwiesza i nic nie moge na to poradzic, nie ukrywam ze jest mi wlasnie wtedy potrzebny.
    Wymyslilem sposob na rozwiazanie tego problemu, ale spotkalem sie z utrudnieniem. Jesli chodzi o elektronike to jestem laikiem, wiec prosze o pomoc.

Sprawe restartu komputera widze tak:

-tel komurkowy na ktory wykonuje polaczenie wydaje dzwiek
    (skonfigurowany tak aby dawal dzwiek tylko dla jednego nr.tel. wyprowadzilem od glosnika przewody i zmiezylem napiecie 1.3V podczas odgrywania dzwonka).

-stycznik na 220V ze sterowaniem na 12V (w momecie poplyniecia pradu przez sterowanie nastepuje rozlaczenie stycznika, a co za tym idzie odlaczenie kompa od pradu).

Gdy komputer sie zwiesza, dzwonie na nr.tel w piwnicy-stycznik rozlacza prad, przestaje dzwonic-stycznik zalacza sie i komputer sie wlacza. Mam zasilacz AT wiec nie ma problemu.

Nie wiem jak wysterowac takim malym napieciem ten stycznik??
    Pomozcie prosze....
  • Poziom 27  
    Może bez styczników i innego ciężkiego sprzętu ? :D
    Starczyło by chyba tak. Do przycisku RESET w kompie dołacz tranzystor sterowany z głośnika i on Ci "resetnie" kompka.
    Trzeba tylko zwrócić uwagę na biegunowość podłaczenia. Chodzi o masy.

pozdr.
  • Poziom 2  
    Dzieki. Postaram sie to jutro wykonac i przetestowac.
    Nie jestem jednak pewny czy plyta glowna ma reset, na obudowie(tym DESCTOP) go nie ma co jednak nie oznacza ze nieistnieje.
  • Poziom 27  
    A ileż to roboty odkręcić obudowę i dobrać sie do środka :D
    Stare płyty główne na pewno mają RESET na jakichś dwóch pinach.