Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai LANTRA 1.6 1994 ( G4CR )- pompa paliwa - problem

19 Feb 2006 21:25 2602 1
  • Level 10  
    Mam problem z pompa paliwa Lantra 1.6 1994 rok. W zwiazku z tym mam kilka pytan:

1. Czy jest to normalne, ze po wlaczeniu zaplonu nie ma napiecia na przewodach pompy ( dobicie cisnienia ukladu ) ??

2. Czy pomair pompy paliwa ( pomiar rezystancji na pompie ) moze dawac wynik zwarcia ( okolo 2-3 ohm ) ??

3. W ktorym miejscu znajduje sie pompa w tym samochodzie - wydaje mi sie, ze jest poza zbiornikiem w jego okolicach ?? i czy w zwiazku z tym mozan zastosowac inna pompe- jezeli tak to jaka ( chodzi mi o cos nowego ale nie drogiego ).

Dziekuje za pomoc.
  • Level 10  
    Po zapoznaniu sie z dokumentacja serwisowa do tego samochodu chcialbym dodac kilak informacji ktore zauwarzylem:

1. Pompa paliwa podlaczona na krotko ( przez fuel pump indicator ) dziala poprawnie, silnik sie uruchamia.

W zwiazku z tym moje podejrzenia pada na przekaznik pompy paliwa ( jezeli takowy jest w tym samochodzie ) i w zwiazku z tym ma pytanie, gdzie sie takowy znajduje lub jezeli go nie ma co moze byc powodem nie uruchamiania pompy paliwa przy podlaczeniu do normalnego ukladu ( brak napiecia wzbudzenia pompy po wlaczeniu zaplonu, przy probie uruchomienia silnika napiecie na pompie sie pojawia i wynosi okolo 6-7V ).