Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-E 2961D. Zmniejszenie natężenia białego z poziomu serwisowego.

Lopico 20 Lut 2006 10:33 954 4
  • #1 20 Lut 2006 10:33
    Lopico
    Poziom 10  

Witam ponownie.
    Czy z poziomu serwisowego można zmniejszyć natężenie białego koloru.
    Czy ktoś posiada instrukcje trybu serwisowego tego modelu.
    Przy dużej ilości białego koloru na ekranie zaczyna lekko się rozmywać.
    Mam multi pip niewycentrowanego na każdej ze klatek.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
    LOPICO88(malpa)wp.pl

0 4
  • #2 20 Lut 2006 10:46
    k.k
    Spec od TV

Witam
    Proszę spróbować zwiększyć "PEAK DRV LIMIT" w menu serwisowym TDA4780. Sposób wejścia na PW.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Lut 2006 10:59
    Lopico
    Poziom 10  

Prośba Panowie gdzie znaleźć instrukcje menu serwisowego do tego modelu. Nie jestem elektronikiem więc nie chce nic uszkodzić. Pozdrawiam i z góry dziękuje. lopico88(malpa)wp.pl

0
  • #4 20 Lut 2006 11:05
    Andychab
    Poziom 27  

Pelny tryb wysłalem na meila- pozdrawiam.

0
  • #5 21 Lut 2006 07:57
    Lopico
    Poziom 10  

No więc wczoraj bawiłem się z 4 godzinki w menu serwisowym.
    Uddło sie w poziomie pipa wycentrować jest ok, ale nie reaguje wogóle na centrowanie w pionie jak by ta funkcja była nieaktywna.

Zrobił mi się problem w ustawieniu parametrów symetrii ekrany. Włączyłem sobie ekran testowy (kratownice) i ustawiłem najlepiej jak to możliwe tzn. nie jest idealnie bo nie piotrafię albo poprostu nie można ustawić górnej krawędzi (lekkie przechylenie w lewo). No i problem polega na tym że podczas wyświetlania ciemnego koloru ekran mi się sam zmniejsza zwiększa itd. Wcześniej przed przestawianiem nie działo mi się to. (kratownica testowa była z tunera DBOX2 i była w białym kolorze)

Co do tego białego koloru to ta funkcja PEAK DRV LIMIT nie poskutkowała poprostu w najniższej wartości 48-63 - 48 jest najlepiej tak to na białym w prawo przesówa się czerwony cień. więc ustawiłem na 48 jest najlepiej.

z góry dziękuje za pomoc pozdr. Marcin

0
  Szukaj w 5mln produktów