Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kopiarką TOSHIBA 1210-kopie z szarymi smugami

bukowe 20 Feb 2006 11:26 2177 18
 • #1
  bukowe
  Level 10  
  Witam,

  mam takie zapytanie, otóż mam problem z kopiarką TOSHIBA 1210, a mianowicie wydruki są z szarymi "smugami" oraz skanowany text/obraz jest wydrukowany na drugim końcu kartki jako TŁO? tak jakby na tym czyms co skanuje pozostał ten tekst i potem jeszcze raz sie nałożył :) nie wiem czy ktos rozumie co pisze, bo jestem laikiem w tych sprawach :) poniżej małe foto o co mi chodzi :) kopiarką TOSHIBA 1210-kopie z szarymi smugami

  Pozdrawiam :) i prosze o pomoc :)

  Moderated By kosmita:

  Zmienilem temat
  Wpis dokonany w dniu: 2006-02-20 o godzinie: 12:51

 • Helpful post
  #2
  paryss
  Level 15  
  Proponuję przyjrzeć się listwie bębna i zespołowi utwlanania tak na początek.. :D
 • #3
  machina73
  Photocopiers specialist
  Tą kopiarkę należy unicestwić a nie naprawiać mamy w końcu XXI wiek.
 • #4
  bukowe
  Level 10  
  paryss wrote:
  Proponuję przyjrzeć się listwie bębna i zespołowi utwlanania tak na początek.. :D


  Hmmm, ale jak ja nic nie czaje :P cos tam bym przeczyscił, co z ta listą bebna, bo ona cała szara jest, wyczyscic to? taki pędzelek dołożyli do sprzetu, ale nie wiem czy tym da rade :) ja nic nie wiem, heeeeeeelp!
 • Helpful post
  #5
  horse667
  Photocopiers specialist
  Fakt, jest to zabytek, ale dosyść dobry(idiotoodporny) model. Prawie na pewno masz problem z listwa czyszczącą, ale powinieneś wyczyścić całą kopiarkę. zacznij od szyby, odkręc ją (dwieśruby od góry) wymyj z obu stron płynem do szyb, i pędzelkiem przetrzyj i przedmuchaj szczelinę skanera. Potem przykręć z powrotem szybę, odsuń ją w lewo otwórz pokrywę toneru, wyjmij toner,a potem cały ten zespół za nibieską rączkę.
  W otworze zobaczysz bęben, nie dotykaj go palcami. Otwórz przednią klapę kopiarki, i znajdź po lewej stronie niebieską rączkę i podwarz ją, kopiarka otworzy sie do góry jak paszcza. Zobaczysz plastikowy pojemnik na zużyty toner. Zdejmij go, i wysuń do przodu bęben, jest przykręcony od czoła na jedną, lub dwie śruby. W całym tym module bębna jest taka silikonowa listwa czyszcząca bęben. Spróbuj ją zdemontować, wymyj w bęzynie ekstrakcyjnej, zasyp talkiem dla niemowląt i zamontuj wszystko z powrotem. Pod bębnem w kopiarce są tkie dwa druciki, możesz je trochę pędzelkiem potraktować. Montaż w odwrotnej kolejności, w razie kłopotów pytaj. Pamiętaj tylko o jednym bęben jest elementem bardzo delikatnym, nie dotykaj go palcami, i uważaj żebyś nie porysował czymś jego powierzchni, jak również nie wystawiaj go na długotrwałe działanie światła.
  Pozdrawiam horse
 • #6
  bukowe
  Level 10  
  Wieeeeeeeeeeeelkie dzięki, zaraz drukne sobie całą instrukcje i jutro zabieram sie do dzieła :) jak cos to napisze :) Jeszcze raz - DZIĘKI!
 • Helpful post
  #7
  Józek.S
  Level 10  
  przyjżyj się nośnikowi toneru może jest już wyeksplatowany
 • Helpful post
  #8
  virtualmen
  Level 16  
  Obstawiam drogi kolego że masz blade pojęcie na temat kopiarek więc powiem to w w sposób klarowny:

  po pierwsze zatrzymaj kartkę wtedy jak jest do polowy wysunięta z tyłu kopiarki (przy zespole utrwalania) np wyłączając zasilanie podczas kopiowania.

  po drugie otwórz kopiarkę i koniec kartki będzie akurat pod bębnem, jeśli "duch" pierwszego obrazu będzie widoczny to znaczy że zużyła się listwa bębna (działająca jak wycieraczka samochodaowa)

  jeśli szare tło występuje również na kartce przed zespołem utrwalania (tj czerwoną obudową )to tylko potwierdza ze nawala listwa bębna

  jeśli jednak brud na kartce pojawia się po wyjściu papieru z kopiarki to masz zuzyty wałek teflonowy i to on oddaje brud

  poza tym to nawet nie glupie maszyny były
 • #9
  bukowe
  Level 10  
  Hmmm :) kurcze, ano nie znam sie na tym, dzisiaj tam przeczyszczalem rozne czesci :) ale chyba jest tak jak koledzy pisza wyzej, bo niby ten beben wyczyszczony, a po 1 kopii znowu caly czarny. Ile kosztują takie czesci do wymiany? A ile by kosztowało to w serwisie? Opłaca sie wogle cos robic z tą kopiarką? Pozdrawiam
 • Helpful post
  #10
  horse667
  Photocopiers specialist
  No niby się nie opłaca, ale z drugiej strony, jeśli to ma być maszynka do kopiowania od czasu do czasu, i jakość kopii nie musi być idealna to można zaryzykować wymianę listwy. W serwisie może to kosztować jakieś 50 zł. Twój wybór.
  Pozdrawiam horse
 • #11
  bukowe
  Level 10  
  To może zainwestuje w jakis inny sprzet :) moze ktos wie, cos najwydajniejszego (drukarka/kopiarka) ale cena nie moze przekraczac 500 zł, tzn. pewnie kopiarki za taką cene sie nie kupi, ale moze jakas drukarke?
 • #12
  smirgol
  Level 14  
  Odgrzewam temat.
  W zespole z tonerem (ten który wyciąga się od góry) jest taki srebrny wałek cały oblepiony czymś czarnym . Czy to może być przyczyną nieczystości na wydruku, czy można to odkurzyć ??
 • #13
  jarekr45
  Level 9  
  Zespół, z "oblepionym wałkiem" to wywoływaczka. To czarne to developer z tonerem. Podobne objawy do opisanych daje zły developer. Listwa o której mowa tu była wymieniana jest z bębnem. Przenoszenie obrazu - źródło - można w prosty sposób zlokalizować. Po zrobieniu kopii zwiń kartkę w sposób by obraz w tle - przenoszony dodatkowo - się pokrył. Wielkość tulei, która powstanie daje odpowiedź, mała o średnicy ok. 3 cm to teflon w zespole utrwalania, większa o średnicy ok. 8 cm to listwa bębna. Zły developer lub źle ustawiona szczelina listwy developera to wysypujący się do maszyny czarny, ostry w dotyku proszek.
 • #14
  smirgol
  Level 14  
  A czy ten czarny pył w którym jest oblepiony wałek można usunąć, czy może ma on jakąś funkcję ?
 • #15
  jarekr45
  Level 9  
  To developer, przenosi toner na wałek światłoczuły. Tak ma być. Wklej skan kopi.
 • #16
  smirgol
  Level 14  
  Zrobiłem kopię czarnej teczki, widać na niej białem pasy na całej długości :
  kopiarką TOSHIBA 1210-kopie z szarymi smugami

  Moderated By rys57:

  Zmieniłem sposób wklejania zdjęcia. To naprawdę nie jest trudne.

 • #17
  jarekr45
  Level 9  
  Widać że: brudna elektroda transferowa, do wymiany jest bęben i listwa bębna, listwa w piecu. Powstaje pytanie co z developerem. Kiedy wymieniany i co wsypane. W tej kopiarce to dość duża inwestycja.
 • #18
  SKArkop
  Level 11  
  Nie ma sensu wymieniac w kopiarce bebna bez wymiany developera. Tym bardziej jesli nie wiemy jak stary jest nosnik. Nie dosc ze kopia bedzie szara i bedzie kopiarka sie zasypywac to jeszcze bardzo szybko zniszczy on nowy beben.
 • #19
  alek25
  Level 25  
  Skasuj biedaczkę. Toshiba już zapomniała o tak starych kopiarkach
  Są mizerne szanse na dostanie oryginalnego dewelopera (tego czarnego co okleja wałek) .Zostaw w piwnicy i daj wnukowi za parę lat, może doceni karkołomna mechanikę z tamtych lat.