Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana łożysk w pralce Gorenje W942

imdudek 20 Lut 2006 12:55 4940 13
  • #1 20 Lut 2006 12:55
    imdudek
    Poziom 12  

Mam problem z pralką gorenje W942, która prać pierze ale już nie odwirowuje. Czy ktoś może pomóc.

• #2 20 Lut 2006 13:49
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

A wodę wylewa?Sprawdż filtr.

• #3 20 Lut 2006 13:54
    imdudek
    Poziom 12  

Wodę wylewa - ostatnio była dokladnie czyszczona.

• #4 20 Lut 2006 14:32
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Ajak masz pusty zbiornik włączysz odwirowanie-to wiruje,buczy,czy nic niesłychać?Czy po wypompowaniu wody przed wirowaniem zostaje trochę wody w zbiorniku,czy nie?Przeczyściłeś dokładnie układ ciśnieniowy?

• #5 20 Lut 2006 16:00
    imdudek
    Poziom 12  

Jak włączę bezpośrednio na odwirowanie programatorem to nie odwirowuje. Rzęzi przez cały czas tzn. wypompowuje wodę bo są w środku ubrania. Na dnie zostaje coś wody ale to z nieodwirowanych ubrań.
    W pralce było wyciagane prawie wszystko i czyszczone.

• #6 20 Lut 2006 16:03
    zayzayer
    Specjalista AGD

imdudek napisał:
    Na dnie zostaje coś wody ale to z nieodwirowanych ubrań.

Topolski pyta się, czy wiruje jak jest pusta, bez prania, a więc sprawdź to.

• #7 20 Lut 2006 16:41
    imdudek
    Poziom 12  

Bez prania zostaje ustawiony programator na wirowanie i też nie wiruje.

• #8 21 Lut 2006 07:27
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Jeszcze raz zapytam o układ ciśnieniowy tzn.wężyk biegnący od hydrostatu przez komorę powietrzną(przeważnie zbiorniczek z tworzywa)do zbiornika.Najpierw to należy dokładnie wyczyścić.Jeśli to nie pomoże to zdejm osłonę z tyłu pralki zdejm pasek,włącz na wirowanie i zobacz czy silnik wchodzi w obroty,jeśli nie,zobacz czyt jest klatkowy,czy komutatorowy.Gdy klatkowy-silnik do sprawdzenia,jeśli komutatorowy-do sprawdzenia moduł.

• #9 21 Lut 2006 10:02
    imdudek
    Poziom 12  

Problem tkwił w braku dobrego styku między złączką z kablami a płytką elektroniki.
    Dzięki za rady.

• #10 24 Maj 2008 21:23
    mobutu
    Poziom 10  

Witam Panowie. Mam pralke gorenje wa 942 i taki problem.
    Ostatnio zaczęła sobie robić spacery po łazience podczas wirowania-nie wiem czy zawsze bo mamy nie pytałem-amortyzatory-zawieszenie zbiornika wydaje się być OK.i tak podczas takich ogledzin i prob zauwazylem ze pompa
    wody nie wypompowywuje tylko buczy .wyjalem pompe i podlaczylem na stole kreci ze palca mi ubilo.Oczyscilem waz ktorym woda wyplywa oraz gume od zbiornika do pompy,poskladalem i dziala.A tu za drugim praniem znow nie pompuje tzlko buczy.Modul wyglada OK,przemylem benzyna extrakcyjna,stykow nie sprawdzalem.
    Prosze o pomoc.czy wymienic pompe

• #12 25 Maj 2008 17:57
    mobutu
    Poziom 10  

witam i dziękuję za odpowiedź.
    Czy jest to dość typowa usterka pompy?Zatem dlaczego silnik pompy raz pompuje a za kilkoma praniami już nie-łożyska ma zatarte?uzwojenia nie wyglądają na spalone a łopatki wirnika gdy obracałem palcem to skokowo następował obrót trochę podobnie jak w silniku krokowym.Spróbuje lewe zasilanie podłączyć bo jeszcze może gdzieś jest słaby styk ale na 30W mocy silnika słaby styk ma stosunkowo mały wpływ niż jakby to był silnik główny czy grzałka.Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź,jutro biorę się do naprawy.

• #13 25 Maj 2008 18:02
    nares
    Specjalista AGD

Ma wytarte łożyska, co powoduje sporadyczne przyciąganie wirnika do obudowy i jego hamowanie.

• #14 25 Maj 2008 20:14
    mobutu
    Poziom 10  

O wielkie dzięki NARES.
    Jak najbardziej możliwe a nigdy w starych polarach mi się to nie przydarzyło.
    A kilka razy z pompami robiłem jak woda wyciekała.Od razu pójdę do sklepu po silniczek.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME