Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 5560 Brudzi wałek teflonowy

20 Lut 2006 14:56 1577 13
  • Poziom 10  
    Mam problem z maszyną jak w temacie. Nowe: wałek teflonowy, odrywacze, wałki olejowe (wszystko KATUNA); maszyna po zrobieniu ok 2 tys. kopi zaczyna brudzić, mianowicie obkleja się tonerem wałek teflonowy(grzejny) i zaczyna brudzić kopie. Sprubuję obniżyć temperaturę i potestuję (w Canonach pomaga przy Toshibach nie testowałem). Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie na przedstawiony problem. Dzięki z góry !
  • Poziom 15  
    Myślę że temperatura pomoże
  • Specjalista - kserokopiarki
    Temperaturę utrwalania można regulować i owszem ale tylko dla trybu Energy Saving. Zmniejsz docisk utrwalania, zmniejsz nasycenie i tak jak sugeruje kolega marek 216 zastanów się nad zmianą tonera.

machina
  • Poziom 10  
    Toner prawdopodobnie nieoryginalny (jasna butelka napis "Made in Japan" wygląda dosyć porządnie, oryginalne butelki są chyba czarne, w Toshibah nie mam zbyt dużego doświadczenia), zauważyłem jeszcze, że w piecu, gdy wymieniałem wcześniej rolki olejowe to mi coś tam "nie pasowało", gdy się teraz dokładnie przyjrzałem to się okazało, że brakuje koła zębatego napędu rolek olejowych, co powoduje, że rolki olejowe nie kręcą się w przeciwnym kierunku co wałek teflonowy by odpowiednio go czyścić. Mam pytanie, czy brak tego koła powoduje brudzenie wałka teflonowego (walki olejowe obracają sie tylko przez docisk do wał. teflonowego) i ewentualnie gdzie można je dostać. Dzięki z góry!
    To kółko to 4401759440 GEAR-22-IDLE-FU i masz chyba najbliżej do Warszawy do Toshiba Polska ( dawniej TBM).W zespole tych rolek powinna być jeszcze spręzyna dociskająca( od stronu napędu) rolkę olejowa i czyszcząca. Ja wkładam taka sprezyne także z drugiej strony
  • Poziom 16  
    wystarczą spręzyny a to koło niekoniecznie musi być ja w więkrzości maszyn powyjmowałem i jest ok o wielu rzeczach pisałeś a nie wspomniałeś nic o listwie czyszczącej teflon taka czarna gumowa no i oczywiście najlepiej by było orginalny toner :)
  • Poziom 20  
    Boba myślisz że w TBM coś komuś sprzedadzą ??? No chyba że zainteresowany jest ich dealerem.
    radarek napisał:
    nie wspomniałeś nic o listwie czyszczącej teflon taka czarna gumowa no i oczywiście najlepiej by było orginalny toner :)

Chciałby zobaczyc tą listwę ??
    O TBM pisłem jako o miejscu najbliżej Płocka
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Chciałby zobaczyc tą listwę ??

sory mój bład ostatnio miałem ten problem w dwudzestce ale tam jakiś mondry wyjoł listwe i to była przyczyna zasugerowałem sie objawem i nie zwruciłem uwagi na maszyne :(
  • Poziom 10  
    hej, jezeli chodzi o brudzenie w Toshibie jest to sprawa KATUNA. Wilelokrotnie testowaliśmy częsci tego producenta. Właki grzejne i developery oraz słynne czarne rolki pobierania papieru - w szczególności odpadają! Testy były przeprowadzane na modelach 2060, 1360, 2570 - zawsze kopiarki brudziły po kilku lub kilkutanstu tys. odbitek. Pojawiły się na rynku lrpsze podróbki od KATUNA i to w dodaku czasem w niższej cenie! Jak masz problem napisz: xeropartner(malpa)interia.pl jestesmy z Opola
  • Poziom 10  
    Założyłem koło i teraz wygląda, że będzie OK, wałek teflonowy jest ładnie oczyszczany. Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie na kopiach widać zapylone tło (toner już zasypany oryginalny). Po otwarciu maszyny na bębnie widać toner na całej powierzchni(oczywiście mięczy wywoływaczką a listwą czyszczącą), dodam, że bęben według wpisów w książce ma zrobione 200k, wygląda na KATUNA (porównuję kolorem z oryginalnym z TOSHIBY innego typu). Czy to wina bębna ? Sprawdzałem masę bębna, bias, regulowałem trochę ładowaniem i światłem, ale bęben cały czas przypylony i przenosi częściowo zapylenie na kopie. Dzięki z góry za wszystkie rady.
    a ile ma developer, bo piszesz że toner oryginalny