Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy do podlączenia w domu ??

Pogromca 20 Lut 2006 18:37 966 3
  • #1 20 Lut 2006 18:37
    Pogromca
    Poziom 15  

Siema mam suba 20cm goshmann 600W sporo mocy niemam czym go napędzic bo gra w domu na wzmaku technicsa 700mk2 z prawej kolumny biore - a z lewej + owszem gra ale wykożystuje ze 20% jego mocy potrzebuje wznama . budowalem wzmak sysko okej ale okazał sie zbyt malej mocy . Niechce ju mi się bawic chce cos taniego ale dobrego czy można kupic wzmacniacz samochodowy i wziąc napięcie 12v z zasilacza komputerowego . Jesli tak prosze o wskazówki lub inne propo odnośnie taniego zlikwidowania problemu :]

0 3
  • #2 20 Lut 2006 18:45
    ducker1
    Poziom 24  

pewnie że można podłonczyć w domu tylko musisz mieć dużo prądu. zasilacz z kompa raczej odpada bo jest impulsowy i może to być słyszalne w głośnikach.
    Skołuj sobie jakiś wydajny stabilizowany zasilacz żeby prądowo wydolił i powinno grać. zależy jeszcze jakiej mocy ma być ten wzmacniacz.

0
  • #3 20 Lut 2006 23:56
    irek2
    Poziom 40  

a po co podlaczyles glosnik do minusa prawej i plusa lewej?
    To nie mogles podlaczyc juz pod wyprowadenia jednej kolumny?
    Minusy i tak sa wspolne wiec nie wiem po co sie tak nakombinowales.

Jak glosnik ma grac w domu to kup sobie pozadny wzmacniacz 100-150W
    Jak ten glosnik ma tylko 20cm srednicy to jego moc to maksimum 150W. Najmocniejszy glosnik tej srednicy jaki widzialem ma 225W.

A to ze kiepsko gra to pewnie daltego ze jest badziwny :)

0
  • #4 22 Lut 2006 23:32
    wujaer
    Poziom 13  

Zgadzam sie z poprzednikiem zasilacz impulsowy odpada banalnie prosta konstrukcja bez udziwnien dobre duze trafo mocno mostek i duze kondensatory to podstawa do zasilenia wzmacniacza.

0