Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Heidenhain TNC 360

20 Lut 2006 23:34 5601 11
  • Poziom 20  
    Witam!
    Proszę o pomoc w naprawie maszyny. Nie włączają się obroty wrzeciona.
    Objaw jest taki że po włączeniu obrotów wrzeciono ustawia się i jest moment jakby chciało ruszyć i staje i tak w kółko robi. W momencie jak chce ruszyć na ułamek sekundy pojawia się komunikat na monitorze:
    PLC: ERROR 18.
    Niebardzo wiem gdzie szukać uszkodzenia. Proszę o pomoc w ustaleniu co może być uszkodzone.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • SterControl
  • Poziom 11  
    Witaj.
    Czy awaria pojawiła się nagle, czy też maszyna jest dopiero w fazie rozruchu. Czy grzebał ktoś w PLC tzn czy nanosił ktoś jakieś poprawki a może tylko nieopatrznie wszedł do PLC?

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Cześć.

Oznacza zdublowaną etykietę w PLC. Ale to może być stary błąd w PLC i wcane nie musi być przyczyną obecnej awarii. Czy wrzeciono w tej obrabiarce jest pozycjonowane? Może coś nie tak z enkoderm. Poza tym nic nie napisałeć o rodzaju napędu głównego AC czy DC.

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 20  
    Napęd jest typu AC 1PH6 (Siemens). Sterowany przez servo Simatic 611A. Simatic nie zgłasza żadnych błędów. W chwili obecnej jestem na etapie sprawdzania enkodera. Co do błędu zgłaszanego przez PLC, rzeczywiście taka przyczyna może być, ze mógłbyć to stary błąd.
    Jeśli miałbyś listę kodów błędów PLC, to bardzo byłbym Ci wdzięczny jak byś mi ją przesłał.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Obawiam się iż poleciało plc postaram się coś znaleść
  • Poziom 2  
    probowales wpsiac np. w MDA S 1000 M3? czy to sie dzieje w calym zakresie ?

Marcin Z. napisał:
    Witam!
    Proszę o pomoc w naprawie maszyny. Nie włączają się obroty wrzeciona.
    Objaw jest taki że po włączeniu obrotów wrzeciono ustawia się i jest moment jakby chciało ruszyć i staje i tak w kółko robi. W momencie jak chce ruszyć na ułamek sekundy pojawia się komunikat na monitorze:
    PLC: ERROR 18.
    Niebardzo wiem gdzie szukać uszkodzenia. Proszę o pomoc w ustaleniu co może być uszkodzone.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Marcin Z. napisał:
    Napęd jest typu AC 1PH6 (Siemens). Sterowany przez servo Simatic 611A.

Myślę że to pomyłka - chyba powinno być Simodrive 611A
    Serwo amplifier możesz sprawdzić omomierzem od strony
    silnika oczywiście po odłączeniu silnika. Symetria w rezystancjach
    nie musi oznaczać że jest sprawny, jednak brak symetrii
    (np. zwarcie) będzie oznaczało że jest uszkodzony moduł IGBT
    Heidenhaina nie znam, ale gdyby się okazało że jest uszkodzony
    napęd 611 to mógłbym się podjąć naprawy

Leszek Wieczorek
    Omega Electronics
    omega-e.pl
  • Poziom 12  
    W tej chwili wiemy, że jest to uszkodzony w SIMODRIVE 611A (falownik LT-modul INT 50A 6SN1123-1AA00-0CA1 ) a konkretnie moduł tranzystorów mocy IGBT BSM50GX120DN2(6). Niestety nie mamy żadnych informacji na jego temat, ani też nie znamy jego dystrybutora na Polskę. Za wszelkie informacje z góry dziękujemy.
  • Poziom 12  
    Z tego co się orientuję w Polsce żadna firma dystrybucyjna nie posiada ww.modułu. Sam szukałem go parę miesięcy temu.Sprowadzają na zamówienie.Zadzwoń do tego pana:LOGITEC AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA ROMAN DRYJAR KONIN 063-240-81-18 0604-129-402 BIURO@LOGITEC.PL Chyba że ktoś ma w swoich prywatnych zbiorach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Można kupić te moduły w polsce firma dacpol