Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

stojąca lampa halogenowa - padnięty zasilacz

korobass 21 Lut 2006 00:27 8680 21
  • stojąca lampa halogenowa - padnięty zasilacz

Poziom 11  

Zrobiłem głupią rzecz kupiłem żarówke halogenową na 500W, a do mojej lampy idzie tylko max 300W. No i niestety włożyłem tą żarówke do lampki i po 2 godzinach przestała świecić. Myślałem że to tylko bezpiecznik a tu zong padł zasilacz. Ogólnie to jak go rozebrałem to nie widać żadnych śladów spalenizny, ale śmierdzi troszke. Może ktoś by mi podpowiedział co mogło w nim paść;) Ewentualnie czy da się gdzieś taki zasilacz dokupić podaje parametry:
    I/P: 220-240V~50Hz;
    O/P1: 220-240V~ 60W/300W;
    O/P2: 220-240V~ 20W/100W;
    MOdel pewnie nie potrzebny ale napisze dla wszyskiego:
    JN62ODF -JING NENG
    Jak widać po parametrach w zasilaczu wbudowane są dwa potencjometry jeden odpowiada za regulacje halogenu 300W a drugi za 100W.
    Dziekuję z góry za wszelkie podpowiedzi!!!

0 21
    Poziom 39  

Masz może cyfrówkę? Byłoby łatwiej :)

Czy na tej płytce od "zasilacza" jest jakiś element przykręcony do kawałka aluminiowej blaszki (radiatora) ?
    Powinien mieć trzy nogi.:)

0
    Poziom 28  

Witam sprawdz czy niema tam wyłącznika termicznego ,powinien być w szeregu z zasssilaniem jak padł to napięcia nie będzie.

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witaj! Masz może producenta tej lampki i jeśli możesz zrób zdjęcie!!! Coś znajdziemy:)

0
    Poziom 11  

Witam!!Dziękuje za zainteresownie zdjęcia lampki to chyba nie będe robił;), ale zrobiłem zdjęcie płytki z zasilaczem. Jakiś tam mierniczek w domu mam to sprawdzałem napięcie na tych zielonych stykach to nic tam nie pokazuję. W każdym bądź razie mówicie że jak coś to ten element z radiatorkiem do wymiany koło zielonych styków??Załączam zdjęcie zasilacza i jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi!!

0
    Poziom 32  

Jakie oznaczenie ma ten tranzystor przykręcony do radiatora?

1
    Poziom 18  

ja bym sprawdzil ten termistor pierw na tej cewce

1
    Poziom 23  

stawiam na ten termoelement na tym trafku lub cewce

1
    Poziom 11  

Tranzystor ma oznaczenie BTB04 -b00SL GK0bR VU CHN - 4lb

Dodano po 3 [minuty]:

Mam pytanie jeśli mówicie o termistorze to jest to to białe coś połączone kabelkami co sobie na cewce leży;)

Dodano po 7 [minuty]:

a drugi tranzystor ten przy cewce ma oznaczenie: BT 1.3.6 600D RPM 190

0
    Poziom 18  

korobass napisał:
    Mam pytanie jeśli mówicie o termistorze to jest to to białe coś połączone kabelkami co sobie na cewce leży;)

tak dokładnie o tym mowa

0
    Poziom 39  

BTB to raczej triak będzie.

0
    Poziom 32  

Sprawdź ten termistor omomierzem czu ma przejście to co jest na radiatorze to triak a ten drugi to niemam pojęcia?

0
    Poziom 11  

No niestety nic nie zmierze póki co omomierzem bo wylutowalem tego triaka żeby zobaczyć oznaczenie no a teraz musiłbym go z powrotem umieścić, a patrze że cyna mi się skończyła;)Jutro zakupie te 3 elementy o których wspominaliście tzn. 2 triaki , termistor wlutuje i zobaczymy co się będzie działo;)Dziękówa piękna za podpowiedzi!!

0
    Poziom 11  

A ten element to bezpiecznik 2.5A ale wymieniłem bezpiecznik, także chciałbym żeby to był tylko bezpiecznik ale niestety nie jest;(

0
    Poziom 39  

Pozostaje powymieniać triaki i termistor - powinno być ok.
    Jeżeli masz już wylutowane półprzewodniki - sprawdź dla świętego spokoju resztę elementów (czy jest jakaś sensowna rezystancja na zaciskach potencjometrów (pomiędzy skrajnymi nogami powinno być ~500 kohm, pomiędzy środkową a jedną z skrajnych - coś z zakresu 0-500kohm (zmieniające się w f-cji zmiany kąta suwaka) oraz czy jest przejście na cewkach.

0
    Poziom 11  

Sprawdzielm potencjometry sa oki, ale cewke to nie wiem jak sprawdzic bo nie moge sie dopatrzyc do których końcówek przyłożyć;(

0
    Specjalista AGD

Na zdjeciu new.2 widze jeszcze jeden podejrzany element tj.lewy naroznik
    niebieski przypominajacy diode zenerke jest to prawdopodobnie diak sterujacy tyrystorem BTB . 100W.Nalezalo by go rowniez podmienic.

0
    Poziom 11  

No , dziękuję ślicznie chłopaki . Wymieniłem 2 triaki oraz termistor i działa jak ta lala. Możecie sami zobaczyć.Pozdrawiam serdecznie!!!

0
    Poziom 11  

A i bezpiecznik termiczny wstawiłem troszeczke większy bo był 115C 2A a wstawilem 125C 2A ale to chyba nawet lepiej ;) Wytrzyma wiekszą temperaturę;)

0
    Poziom 18  

cieszymy sie niezmiernie ze udało nam sie pomóc :lol:

1