Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-29X5K - tranzystor 2SD2539

21 Lut 2006 10:05 6585 7
  • Poziom 19  
    Witam
    Przez pomyłkę założyłem BU2527AX zamiast 2SD2539 w linii. Potem zorientowałem się że BU2527AX jest bez diody. Telewizor chodzi prawidłowo tranzystor jest praktycznie zimny. Czy ktoś stosował w to miejsce tranzystor bez diody i jakie były efekty?.
    Poazdrawiam AWY
  • Poziom 41  
    No to tylko sie cieszyć-- jeśli wkładam tranzystor bez diody to dodatkowo zakładam diode między E-C
  • Spec od TV
    Witam!
    2SD2539 ma jeszcze rezystor 50Ω miedzy B-E, a jeśli chodzi o diode to w tym modelu (odchylanie 110°) diody są w modulatorze i to nie ma takiego znaczenia jak w 90°.
  • Poziom 27  
    Witam !

Tak jak napisał mój Szanowny przedmówca tutaj nie ma problemu bo są diody korekcji. Jednak to one ponoszą teraz "cały ciężar" zarówno bycia układem modulatora jak i diodą zwrotną w tranzystorze - kluczu. Druga sprawa to wobec braku rezystora baza-emiter możliwość zbyt głębokiego nasycania tranzystora - klucza. W efekcie prowadzi to do możliwości wydłużenia czasu jego wyłączania - rezystor ten służy do "wypompowania" ładunku z dużej powierzchni bazy w takim tranzystorze i skraca czas jego wyłaczania. Proszę rozważyć to wszystko i samemu zdecydować.

Pozdrawiam !
  • Poziom 19  
    Zaproponowano mi zamiennik nie pamiętam dokładnie ale chyba BU4520DX lub podobnie. Czy znacie jakieś tranzystory które można bezpiecznie zastosować w miejsce 2SD2539. na razie oryginału nie mogę zdobyć.
  • Poziom 32  
    Witam.
    Zamienniki to:
    BU2508DF
    2SC3892A
    2SC4123
  • Poziom 10  
    Prosze o pmoc. szukam TDA 3330 lub informacji o zamienniku. Dzięki
  • Poziom 19  
    Wstawiłem BU2522DX i jest OK
    Dziękuję wszystkim zamykam temat.