Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6021nie działa po ładowaniu ładowarką od innego modelu

21 Lut 2006 15:49 2089 7
  • Poziom 28  
    Witam wszystkich. Proszę o poradę. Rozładował mi się telef. Nokia 6021 a, że nie miałem przy sobie ładowarki oryginalnej to podłączyłem telefon pod ładowarkę od Noki 6610i. No i tu problem bo na wyświetlaczu na chwilę pojawił się pasek pionowy ładowania i po tym telefon ,,zdechł".
    Nie ma żadnej reakcji.
    Czy ma wpływ ładowarka na uszkodzenie telefonu, skoro wtyczki są takie same i wszyscy wokół mnie ładują swoje aparaty czym popadnie?
    Ładowarka nie jest uszkodzona bo ładuje wszystkie telefony.

Aha, teraz podłączyłem oryginalną ładowarkę i też brak reakcji.
  • Poziom 14  
    Cześć wiem z doświadczenia że są conajmiej 2 rodzaje ładowarek do noki chociaż wtyczki mają wszystkie takie same ja mam 9210 i jak prubowałem ładować ładowarka od 3210 to efekt był podobny ma nato wpływ napięcie akumulatorka .Jeżeli miałeś ładowarke o wyższym napięciu niż orginalna to mógł się spalić obwód ładowania telefonu i masz problem
  • Poziom 28  
    Nowy wątek w sprawie. Wziąłe mpod lupę obie ładowarki to znaczy oryginalną i tą, którą ładowałem wcześniej i po przeczytaniu wszystkich parametrów okazuje się, że prąd ładowania jest taki sam, czyli 3,7V 355mA, być może to ładowarka nie od noki 6610i ale od podobnego albo takiego samego modelu co nokia 6021.
    Więc, wyjąłem kartę sim, włączyłem telefon bez ładowania i wyświetlacz odpalił ale tylko podświetlenie (żadnych innych informacji ne ma), więc znowu go pod ładowarkę (orygin.), włączam i nic brak efektu podobnego do tego jaki był bez ładowarki. Co jest grane, co padło.
    Dodam że z telefonem nie działy się wcześniej takie cyrki, ma 2 miesiące i niewiem czy oddawać go do serwisu (tam zawyczaj oddają po kilku tygodniach twierdząc, że był zalany - miałem wcześniej taki przypadek, choć komórka nie widziała wogóle wilgoci).
    Proszę o poradę. z góry dzięki
  • Poziom 11  
    Do noki są dwa typy ładowarki ACP-12 (ekspresowa) i ACP-7 lub 8-(standardowa), obydwa typy ładowarki powinny naładować twój model.W tym modelu siada soft 3.93 czy 3.83 nie pamiętam który jest w tym modelu.I wtedy sa objawy: albo podświetla sie podświetlanie na 2-3 sekundy i gaśnie i niema treści , lub pali sie cały czas podświetlanie i nie ma też treści , problem likwiduje soft 4.10. Nowy soft wszedł ta początku grudnia , więc mogłeś dostać ze starym softem.
  • Poziom 28  
    mmarcinm, zgadza się mam ładowarkę TYP ACP-12E (płaska) i ładowarka oryginalna (kwadrat) TYP ACP-7E, i wcześniej ładowany był telefon naprzemiennie i nic się nie działo. Jak sprawdzić wersję oprogramowanie w tej Nokii i czy w serwisie wymienią mi na nowe.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Żeby sprawdzić wersie oprogramowania telefon musi się włączać, można sprawdzić jaki masz flash na płycie i po tym poznać czy mógł ci paść soft.Są dwa typy flash :jeden ma oznaczenie sec i numerki oznaczające datę , a drugi ma na dole dwie literki ST , i ten drugi padał z starym softem. Z tego co zaobserwowałem te telefony potrafią sie parę dni nie włączać a potem znów się włączają.W serwisie wgrają ci nowe oprogramowanie i będzie po problemie.Dodatkowo jak napiszesz ze nie ładował to ci zrobią kalibracje toru ładowania.
  • Poziom 28  
    Oddam tą komórkę do punktu dealer., gdzie kupiłem, z prośbą o wgranie nowego oprogramowanie bo jako powód powiem że nie ładuje i tyle, może po zmianie tego oprogram. będzie lepiej niż dotychczas. Bo ja tu i tak nic nie wskóram.
    Dzięki wszystkim