Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 po drukowaniu nie przechodziła do nowej strony

21 Lut 2006 16:53 7727 15
  • Poziom 10  
    Jestem świeżym użytkownikiem drukarki igłowej, pragnę również zastrzec sobie, że przeszukałem forum oraz przejrzałem kilkakrotnie Poradnik użytkownika, ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie problem.

Chodzi mi o to, że po zakończeniu wydruku(papier składanka) nie przechodziła automatycznie do końca strony, tylko przy ponownym druku zaczynała w miejscu, którym skończyła poprzednio, wydaje mi się że jest to parametr w ustawieniach, albo może to windows wymusza przejście do nowej strony.
    Drukuje z WIN XP korzystam z podawania tylnego parametry standardowe, choc próbowałem zmienić między innymi parametr Tear-Off, ale nic nie pomogło.
    Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki

Z góry wielkie Dzięki za wszystko
  • Spec od drukarek
    Zalezy z jakiego programu drukujesz? Każdy program ma własne ustawienia.
  • Poziom 10  
    jest to w sumie niezależne od programu, próbowałem z różnych programów począwszy na Wordpadzie, Notatniku i paru innych, niestety efekt zawsze pozostawał ten sam :( Ale dzięki za odpowiedz
  • Spec od drukarek
    Witam.
    Zobacz w instrukcji opis jeszcze jednego parametru - "Skip Over Perforation", oraz "I-prime" jeśli nic to nie zmieni.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam
    Próbowałem pozmieniać te parametry o kótrym pisałeś, ale poządanego efektu nie udało mi sie otrzymać, antomiast w instrukcji znalazłem mniej więcej taki opis wspomnianych powyżej parametrów.

Skip over perforation w służy owszem do przejścia do kolejnej strony , ale gdy odległość od dołu strony jest nie mniejsza niż 25 mm

Natomiast

I-Prime określa zachowanie drukarki po otrzymaniu syganłu I-Prime z urządzenia stereującego ustawienie na Buffer Print spowoduje wydruk zawartości bufora przed zresetowaniem natomiast Buffer Clear spowoduje natychamistowe wyzerowanie buffora. Ustawienie Invalid spowoduje zignorowanie tego sygnału przez drukarkę.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za wskazówkę
  • Spec od drukarek
    Zobacz jeszcze przy wydruku pod XP w jakimkolwiek edytorze tekstów - jaki masz ustawiony rodzaj papieru
  • Poziom 10  
    witaj

Ustawienia papieru przedstawiają sie następująco :
    Rozmiar: A4
    Źródło: Wybór automatyczny

Zastanawiam się na co mozna by to zmienić ale jakos no idea :(
  • Spec od drukarek
    No to nie ma się czemu dziwić - A4 to nie jest rozmiar składanki i sterownik z nią jej nie kojarzy
  • Poziom 10  
    przestawienie parametru Rozmiar papieru na: składanaka US Standard nie wpłyneła na poprawne rozwiązania mojego problemu.
  • Poziom 12  
    Witam ja również kombinowałam na wzystkie sposoby i ustawienia jak jedno mi wyszło to drugie sie popsułam .W końcu się poddałam , wzięłam drukareczke i pojechałam do sewrwisu OKI aby mi ustawili. Nie bardzo chciieli bez zlecenia więc się zgodziłam ale pod warunkiem , że nie bedą nic pisać . przyjechałam za pół godzinki zapłaciłam 10,- zł i mam spokój Wszystko mi pięknie drukuje nawet z netu, i w Dosie i w XP-peku
  • Poziom 10  
    Witaj
    Wiesz co możesz w takim razie wydrukować parametry ustawień twojej drukarki robi się to za pomocą kombinacji klawiszy (SHIFT + MENU) a potem PRINT i mniej więcej napisąc albo zeskanować mi tą karteczke i podesłać na emaila(ludz@wp.pl), był bym strasznie wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życze !
  • Spec od drukarek
    Albo zrób reset drukarki, ostatnio kumpel menczył się z 3321 pracowała jako 3320, wgrywani nowego epromu czy podstawienie kości z innej drukarki nic nie dawało. Pomógł reset drukareczki.
  • Poziom 12  
    Juz Ci wysłałam na maila może uda Ci sie nastawić napisz prosze jak poszło
  • Poziom 10  
    Witaj
    Reset nic nie wkórał :(

Jasne że napiszę, jeżeli uda mi się rozwiązać ten problem, może ktoś kiedyś jeszcze stanie przed takim problemej jak ja! Ale
    wiesz co sprawdzam poczte i jeszcze nic do mnie nie doszło wiec jak możesz to wyslij jeszcze raz ten pliczek mój adres ludz(at)wp.pl

Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczny
    Pozdrawiam
    ludz
  • Spec od drukarek
    isiek78 napisał:
    Albo zrób reset drukarki, ostatnio kumpel menczył się z 3321 pracowała jako 3320, wgrywani nowego epromu czy podstawienie kości z innej drukarki nic nie dawało. Pomógł reset drukareczki.

Kolego isiek78 OKI 3320 i 3321 ma taką samą zawartość epromu - drukarka sama sprawdza ruchem karetki i odpowiednio deklaruje czy jest "wąska" czy "szeroka" po wyciągnięciu i ponownym włożeniu kości.
  • Spec od drukarek
    To ja to wiem, ale drukarka w inny sposób nie chciała pracować w trybie 3221 dopiero reset spowodował, że ustawiła się w trybie 3321 - taka ciekawostka.