Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny dźwięk z kompa + długi boot

21 Lut 2006 17:19 1430 6
  • Poziom 10  
    Witam, mam nastepujący problem:
    zmonotwałem sobie komputer (płytka ASrock K8NF4G-SATA2, Semp. 2600+, zasiłka Huntkey 350 AP i pamięc Geil 512 MB) i gdy komputer jest wyłączony, a włączony zasilacz (tzn. wcisnięty 1 na przełączniku na zasilaczu) to z (tu nie jestem pewien) płyty lub zasilacza dochodzi tak jakby lekkie "buczenie" (wydaje mi sie że tak jakby prąd...). Cóż, wydaje mi się to dziwne, nie wiem czy mam cos źle podłączone (raczej dobrze, sprawdzałem parę razy) czy cos uszkodzone, albo może tak ma być?. Zaznaczam że komputer działa.
    Druga sprawa to długo startujący komp. Zatrzymuje siep odczas ładowania na "press F2 to enter setup or F11 to Boot menu" i nic sie nie dzieje przez ok. 15 sekund, potem zaczyna autodetekcje napedów (też trwa to dłużej niż powinno, w pop. kompie to był momencik) a w końcu dopiero zaczyna ład. systemu. Nie pokazuje nic o przeprowadzanym tescie pamięci,nic tak jakby się zacinał. Grzebałem w biosie ale w sumie nawet nie wiem co zmieniac. Za wszelkie porady, sugestie bede wdzięczny.
  • Poziom 42  
    tak jak kolega pisze powyzej przywroc fabryczne ustawienia plytki glownej i ustaw cdrom jako naped docelowy
  • Poziom 10  
    Ok, dzieki :) spróbuję. A ktoś może wie coś o tym "dźwięku" ? Niepokoi mnie to, gdyż wcześniej (inny komp) tego nie miałem a nie chciałbym się przekonać że mi to uszkodzi sprzęt.
  • Spec od komputerów
    Ten dźwięk z zasilacza to może być transformator SB naprzykład.Jak ci to nie przeszkadza to daj sobie spokój,nic groźnego.W przeciwnym wypadku musiałbyś rozebrać zasilacz,zdjąć górę obudowy i zlokalizować ów element.jak nie zabardzo się znasz na elektronice to sobie odpuść,
  • Poziom 10  
    Ok wielkie dzieki :) martwiłem sie tylko czy mi to nic nie uszkodzi, ale skoro nie , to odpuszczam.
  • Moderator Samochody
    To buczenie to zapewne cewka układu PPFC, St-by jest zazwyczaj na przetwornicy impulsowej, nie ma tam transformatora.