Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CONDOR VCR 8120 - sygnalizację błędu świecą wszystkie kontrolki.

21 Feb 2006 20:06 1584 11
  • Level 14  
    Może ktoś sie spotkał w tym modelu z takim problemem, gdzie migaja po kolei na wyświetalczu piktogramy play, przewijanie, stop, pause, przewijanie itd. Magnetowid nie przyjmuje tasmy a drum pracuje. Wcześniej nie chciał sie załączyć power. Przelutowałem scalaka pod wyświetlaczem ( zimne luty) - bo dociśnięciu płytki przedniej mżzna było załączyć power.
    To miganie zdarzyło mi sie kilka miesięcy temu w tym samym sprzęcie przy okazji naprawy mechaniki. Teraz sprzet sie wrócił. Myśle że problem nie siedzi ani w mechanice ani w panelu przednim.
    Podobna budowa elektroniki znajduje się w starym Goldstarze.

pozdrownia.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Jeżeli dobrze skojarzyłem model to na dole mechanizmu znajduje się przełącznik funkcji (suwak) ,który należy wyczyścić i nasmarować i video zacznie działać prawidłowo.
  • Level 14  
    Tak dobrze skojarzyłeś. Jednak ten numer z pozycjonerem ( suwakiem) w tym przypadku to znam. Pozycjoner był czyszczony kilka miesięcy temu i tertaz tez jest czysty. Także regulacja nic nie daje. Stało sie to jak pisałem po przelutowaniu wtyczek i procka pod wyświetlaczem. Nawet nie mam żadnego papieru od niego i nic nie mogę pomierzyć.
    Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Nie pamiętam czy w tym ustrojstwie jest funkcja DEV na wyświetlaczu (zawilgocenie) czy nie ma.Bo jak nie ma to przy chodzącym drum może być uszkodzenie czujnika wilgotności. Ewentualnie złe połączenia elektryczne mechaswitch- płyta -procesor. Czy na pewno jest czysty i przesmarowany ten przełącznik?
  • Level 37  
    Nie, nie, nie! To silnik wykonawczy nie rusza się. -od spodu: pasek krótki,koło pośrerdnie, długi i do napędów ustawiających mechanizm. Jeśli po załączeniu nie wykona obrotu "na próbę" to i dalej nie będzie pracował. Ale w tym momencie informuje takimi znaczkami. Prawdopodobnie ruszysz go palcami i zcznie chodzić, ale kiedyś znów stanie. Można go rozebrać i zregenerować komutator. Może też jego driver nie mieć zasilania, ale to rzadka sprawa.
  • Level 14  
    Jeśli chodzi o silnik funkcji to kolega ma rację. On najpierw wykonuje ruch i później magnetowid jest gotowy do pracy ( u mnie tego ruchu nie ma). Jednak to też nie silnik. Zastanawiałem się czy związane jest to z zawilgoceniem, bo isotnie pali sie także "dev". Tak się zdarza w innych magnetowidach. Jednak nie mogłem znaleźć czujnika.
    pozdrawiam.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Czujnik DEW jest podłączony do płytki LC MOTOR - p.8 i 11 złącza DK602. Do tej płytki jest również podłączony przełącznik funkcyjny i LOADING MOTOR.
  • Level 14  
    Niestetety w tym modelu czujnik był wypięty ( nie było go fabrycznie, nawet nietknięte luty na płytce). Mimo to go dołożyłem - jednak nadal mam te same problemy. Szukam schematu
    Pozdrawiam
  • Level 37  
    Jeśli jestes pewien, że to te styki to je zewrzyj- wtedy procek otrzymuje prawidłową informację o stanie DEW sensor.
  • Level 14  
    Przepraszam , ale to jest banał. Napisałem że nie jest to kwestia czujnika wilgotości, bo to sprawdzałem. I tu nie jest problem.
    Pozdrawiam
  • Level 37  
    Nie denerwuj się bo jednak przecież
    andrewb wrote:
    isotnie pali sie także "dev

Dopóki wiec procek myśli, że mechanizm jest mokry- nic nie zrobi. Sugerowałem, że trzeba go jakos przekonać, że jest w błędzie.
  • Level 14  
    Nic sie nie stało. Ale podejrzewam że problem jest w inym miejscu. Istotnie procesor odczytuje wilgotność mechanizmu, ale tor DEW sprawdzałem kilkakrotnie.
    Pozdrowienia.