Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartami radiowymi BELKIN 802.11g / 54 Mbps 2,4GHz

21 Lut 2006 21:21 792 3
  • Poziom 11  
    Witam!
    Niedawno zamieniłem połączenie pomiędzy dwoma domowymi komputerami (komputer-komputer) z kabla na łącze radiowe. Wszystko działa dobrze, gdyby nie fakt, że siła połączenia jest strasznie mała i dramatycznie skacze. W jednej chwili może być 50% a za sekundke 1% Odległość pomiędzy komputerami nie przekracza 5m a siła połączenia wynosi ok 60 %. Gdy zasłonie antenke nogą spada nawet o 20%! Jest to mocno uciążliwe, gdyż często tracę połącznie... Jakieś pomysły, sugestie? Tylko nie piszcie, żebym przeżucił się z powrotem na kabel xD
    PS. Nie mam innych urządzeń radiowych w mieszkaniu. Sąsiedzi chyba też nie używają. Czy przyczyną może być bliskość lini tramwajowej do mojego domu (ok 15m).
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    jezeli pomiedzy komputerami jest sciana to prawdopodobnie w tym jest problem jezeli nie ma to moze masz trafione anteny(sproboj na innych antenach i kartach to wtedy sam rozwiazesz problem;])
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Owszem jest ściana, ale nie powinna chyba az tak przeeszkadzac?! Kumpel mam podobna sytuacje, tyle ze zamiast PCI sieciowej ma palucha i punkt dostepowy neostrady, ale mu wszystko DZIALA (!) i ma max. sile sygnalu. Nie dysponuje niestety antenami do sieciowek...Jak moge sprawdzic czy to kwestia antenek? albo inaczej, wiem, ze pewnie pojawialy sie juz te pytania na forum, ale jesli bym np przedluzyl kabel od anteny(jaki najlepiej zastosowac?) i np umiesil ja bardziej pod sufitem - ominal bym w ten sp. przeszkody na podlodze (np fotel itp) - dalo by to cos?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

HA! Wiem, ze to co napisze, nie jest profesjonalne:D ale owinalem antenkę na jednym z komputerów odizolowanym przewodem podlaczonym do nieuzwanego glosnika(nad stolem) i z miejsca sie poprawilo xD teraz sila polaczenia trzyma sie blisko 70% :) W prawdzie mocno skacze, ale poprawa jest widoczna:) Czy jesli zrobil bym to bardziej poprawinie, tzn np odpowienim przewodem i go podpial bezposrednio do karty bylo by jeszcze lepiej?
    Czy warto się zabierać za coś takiego?:
    http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html
    Pomoglo by to w mojej sytuacji?
  • Poziom 11  
    No to problem rozwiązany:D Polecam te puszkowe anteny kierunkowe, z linku w moim poprzednim poscie. Dzialaja swietnie i zasieg miodzio, a wszystko za doslownie grosze:)