Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Diora WS-354 Usterka prawego kanału

21 Lut 2006 22:13 1469 5
  • Poziom 20  
    Posiadam wzmacniacz diory ws-354 i mam z nim wielki kłopot tzn. po dłuższej pracy wyłącza się prawy kanał. Jakbyście wiedzieli co to jest to proszę o pomoc. Z góry dzięki.:cry:
  • Poziom 27  
    Podaj jeszcze jakieś szczegóły , tzn czy kanał cichnie , zaczyna charczeć itp . Robiłeś już jakieś pomiary (tranzystory w uszkodzonym kanale , napięcie zasilania ) . Napisz jeszcze czy radiator się mocno grzeje i pomierz prąd spoczynkowy w tym kanale , a przy okazji obejrzyj płytę pod kątem zimnych lutów .
  • Poziom 20  
    Muzyka z prawego kanału jest ledwo słyszalna, natomiast pomiarów jako takich nie robiłem, ale zauwarzyłem że troszkę bardziej się grzeje
  • Poziom 27  
    Zacznij od sprawdzenia i ewentualnie skorygowania prądu spoczynkowego w prawym kanale . Kręcąc rezystorem nastawnym R516 ustaw napięcie 15mV na R528 lub R526 , ustawienia tego prądu należy wykonywać przy braku sygnału na wejściu wzmacniacza , czyli najlepiej ustaw głośność na minimum . Później jeśli to ustawisz musisz sprawdzić czy uszodzenie występuje w końcówce czy przedwzmacniaczu . Tutaj najlepiej śledzić tor sygnału oscyloskopem , ale możesz zawsze zamienić wyjścia przedwzmacniacza z wejściami końcówek . Czyli lewe wyjście przedwzmacniacza z wejściem końcowki prawego kanału i analogicznie to drugie . Teraz jeśli lewy będzie cicho grać a prawy będzie dobrze to znaczy , że uszkodzenie jest w przedwzmacniaczu .
  • Poziom 24  
    jeżeli wykonasz wszystkie kroki jakie podał kolega łukasz i dalej nic z tego to masz doczynienia z zimnymi lutami.wszystkie inne uszkodzenia wzmacniaczy objawiaja się bardzo szybko,tylko zimne luty objawiają sie po dłuższym czasie.usterka bardzo łatwa do usunięcia ale ciężka do wykrycia.
  • Poziom 20  
    Jakimś sposobem to samo ustało :) sam nie wiem jak ale chodzi dobrze i to jest najważniejsze :)