Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat glowicy

simoneus1 21 Lut 2006 23:00 1837 8
  • #1 21 Lut 2006 23:00
    simoneus1
    Poziom 16  

Potrzebuje schemat glowicy FM do amplitunera firmy unitra. Model to at9100. I prsilbym o jakies wskazuwki o przestrojeniu.

0 8
  • #3 23 Lut 2006 20:24
    simoneus1
    Poziom 16  

Tylko jak zestroić ten początek i koniec skali ?? Stroiłem Toske i to jakoś mi wyszło ale z tym amplitunerem mam problemy.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2006 23:06
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Zobacz tutaj:
    http://radiopolska.pl/wykaz/polska.php
    to jest wykaz nadajników FM w Polsce, poszukaj tych, które są w Twojej okolicy i spróbuj doprowadzi do tego, żeby te "skrajne" (ok 88,0 i ok, 108,0) znalazły sie na krańcach skali.
    Pamiętaj, że stacje w pobliżu "dolnego" końca przesuwasz cewką oscylatora (L7), a w pobliżu "górnego" końca - trymerem (C25). Po "ustawieniu" położenia stacji, stroisz cewkami wzmacniacza (L1, L4, L5)na maksimum odbioru w pobliżu "dołu", a trymerami (C2, C9, C13) w pobliżu "góry".
    Jeżeli w pierwszej chwili po wyrzuceniu kondensatorów C1, C10, C12, C26 i C125 nie masz odbioru, albo jest nadzwyczaj słaby, to dołącz antenę do "goracego końca" trymera C9 i reguluj C13 dla najlepszego (chwilowo) odbioru, skoryguj "ustawienie" stacji i daj antenę na wejście, a wtedy dopiero zestrój obwody LC wzmacniacza na maksimum
    Jeżeli masz radio samochodowe z odczytem cyfrowym - skonfrontuj odbierane stacje z wykazem.
    Powodzenia!

1
  • #5 24 Lut 2006 20:35
    simoneus1
    Poziom 16  

Nie moge skali sciagnac na dul zawisa w polowie i tyle nie wiem co robic. Prubowalem z kondensatorem w heterodynie i nic. co robic ??

0
  • #6 24 Lut 2006 20:39
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Przestrojenie w dół odbywa sie przez ZMNIEJSZENIE indukcyjności cewki heterodyny. Jeżeli cewka ma rdzeń ferrytowy, to trzeba go wykrecac, jezeli rdzeń metalowy - to wkrecac. Jeżeli dla skrajnego położenia rdzenia nie osiągnąłeś jeszcze własciwej indukcyjności, to trzeba wyciąc 1 zwój i spróbowac ponownie rdzeniami ustawi dół skali.

0
  • #7 24 Lut 2006 22:14
    serwis
    Poziom 37  

Jerzy Węglorz napisał:
    Przestrojenie w dół odbywa sie przez ZMNIEJSZENIE indukcyjności cewki heterodyny..........

Kiedyś uczono mnie w szkole, że im mniejsza indukcyjność, tym większa częstotliwość . Chyba ze teraz nauczają inaczej :P

0
  • #8 25 Lut 2006 13:09
    Piter K.
    Poziom 23  

a ja potrzebuje schematu glowicy GF21 albo przynajmniej nazwy urzadzenia gdzie taka glowica sie znajdowala. w amatorze byla GF29(wczesniej polecono mi schemat od amatora)

0
  • #9 25 Lut 2006 14:23
    simoneus1
    Poziom 16  

mam jeszcze jeden problem z tym odbiornikiem jeden tor foni chodzi glosno drugi ciszej i to znaczaca(tylko przy radiu). Co moze byc tego powofdem, czyzby ul1200 jest walniety??

0