Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DARMOWY mobilny Internet w sieci Heyah

flamer 22 Lut 2006 10:33 17544 12
 • Pomocny post
  #2 22 Lut 2006 11:18
  Usunięty
 • Pomocny post
  #3 22 Lut 2006 12:06
  rafal2
  Poziom 10  

  Cytat:
  Witam Ciebie drogi Allegrowiczu. Dziękuję bardzo za zakup mojego poradnika. Gwarantuję, ze nie pożałujesz.

  Informacje wstępne:
  Może zastanawiałeś się kiedyś jak super byłoby posiadać Internet w komórce. Pomyśl tylko…cały zasób WWW w zasięgu reki(telefonu).Teraz to się może spełnić. Ten poradnik pokaże Tobie jak krok po kroku skonfigurowac telefon, konto HEYAH i surfowac dowoli po Internecie nie płacąc za to ani 1 gr!! Jeżeli podłączysz telefon do komputera to Internet tez będziesz mieć w komputerze.
  A wiec zaczynamy!!
  Pierwsze co musisz mieć to aktywne konto(numer) HEYAH. Wystarczy niewielka kwota na koncie. Teraz musisz odgrzebać plastikowa kartę wielkości bankomatowej. Pamiętasz, z niej wyciągałeś mała kartę SIM. Na tej karcie znajduje się niezbędny numer PUK i nr twojego telefonu. Jeżeli już ją masz to możemy zaczynać odblokowywanie usługi HEYAH. W tym celu wchodzimy na stronę Heyah: http://www.heyah.pl/.Po prawej stronie znajduje się „Heyah menu”, klikamy na odnośnik „steruj telem”. Następnie wchodzimy w dział „Samoobsługa” i klikamy na „Wejdź do samoobsługi”. Otwiera nam się nowe okno gdzie podajemy swój numer telefonu i Heyah kod. Heyah kod to nic innego jak ostatnie 4 cyfry kodu PUK. Wpisujemy wszystkie dane i logujemy się. Teraz następuje weryfikacja naszego numeru telefonu i kodu Heyah. Chwilkę czekamy i powinniśmy dostać od Heyah sms-a z hasłem jednorazowym. Wpisujemy go w rubryczce „Wpisz jednorazowe hasło dla numeru tela…”. Jak już wpisaliśmy klikamy przycisk „Dopalaj”. Jeżeli wpisaliśmy wszystkie dane poprawnie to naszym oczom powinna ukazać się strona Heyah z możliwością zmiany usług. Heyah nas wita w serwisie samoobsługowym. Przechodzimy do następnego etapu. Po lewej stronie znajduje się „Samoobsługowe menu”. Klikamy na „moje usługi” i dalej wybieramy „WAP i Internet (GPRS)”. W tym miejscu mamy możliwość zmiany statusu usługi. Aby uruchomić usługę należy kliknąć w wyznaczone pole i nacisnąć przycisk „Dopalaj”. Po jakimś czasie powinniśmy otrzymać informację przez sms-a: ”Heyah!Usługa GPRS na Twoim telefonie została włączona. Wybieraj Steruj telem na www.heyah.pl aby zmieniać ustawienia swojego konta”. W tym momencie usługa GPRS na naszym telefonie została włączona. W praktyce może być taka sytuacja że trzeba będzie odczekać 30 minut aż usługa zostanie włączona. Zakończyliśmy jeden etap jakim było uruchomienie usługo GPRS na naszym telefonie. Etapem następnym będzie konfiguracja telefonu.
  Konfiguracja telefonu:
  Heyah na swojej stronie umożliwiła nam bardzo wygodną możliwość konfiguracji telefonu przez sms. W tym celu wchodzimy na stronę: http://www.heyah.pl/konfigurator_heyah .Wybieramy producenta telefonu, model, usługę-WAPGPRS i wpisujemy nasz numer telefonu. Po chwili powinniśmy otrzymać sms-a z konfiguracją połączenia GPRS. Zapisujemy sms-a z konfiguracja. Może być taka sytuacja, że naszego telefonu nie będzie na liście. Wówczas musimy ręcznie skonfigurować telefon. Aby ręcznie skonfigurować połączenie GPRS dla WAP wchodzimy na stronę: http://www.heyah.pl/konfiguracja_recznaKonfigurujemy telefon wg zaleceń. W tym miejscu wykonaliśmy wszystkie czynności potrzebne do korzystania z Internetu przez telefon.
  Informacje koncowe:
  Jeżeli uruchomiliśmy usługę GPRS i skonfigurowaliśmy poprawnie telefon w tej chwili możemy już korzystać z dobrodziejstwa Internetu. Możemy wejść sobie na www.google.pl,, poszukać interesujących nas informacji. Po parominutowym surfowaniu polecam zakończyć sesję i sprawdzić czy Heyah nie zabrało nam pieniędzy. W tym celu wpisujemy w telefonie *108# i naciskamy zielona słuchawkę. Proszę się nie zdziwić jak zobaczycie że korzystaliście z Internetu a nadal macie taką samą kwotę na koncie. Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest. Sam nie wiem. Ja i moi znajomi z darmowego Internetu korzystamy już ponad tygodnia i pieniędzy nic nam nie ubyło. Nie jestem w stanie powiedzieć jak długo ta „promocja” będzie trwać. Może trwać zarówno miesiąc jak i tydzień. Proszę nie mieć później do mnie pretensji że zaczęli zabierać pieniądze za korzystanie z Internetu. Surfowanie w Internecie poprzez Heyah normalnie kosztuje 20gr za każde pobrane 50kB. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś problemy to w miarę moich możliwości postaram się pomóc. Proszę również zwrócić szczególna uwagę, aby połączenie odbywało się poprzez GPRS a nie poprzez WAP.
  Dobra rada:
  Jak już pisałem nie wiadomo kiedy ta „promocja” się skończy. Przykra byłaby sytuacja gdyby Heyah się obudziła i w jednej chwili ściągnęła całe należności za korzystanie z Internetu. Moja rada jest następująca. Polecam kupić w kiosku starter Heyah za 5 zł i z niego korzystać do Internetu. Jak zabraliby pieniądze to zawsze starter można wyrzucić i nikt nie będzie tego żałować.

 • #4 22 Lut 2006 12:18
  Usunięty
 • #5 22 Lut 2006 13:08
  flamer
  Poziom 15  

  i co rafal2 zadowolony jesteś z zakupu tego poradnika? :P

  Dziwne, chciałem sobie wejść na tą strone z aukcją a jej już tam niema ktoś ją usunął. :?:

 • Pomocny post
  #6 22 Lut 2006 13:44
  rafal2
  Poziom 10  

  Prawdę mówiąc nie ja kupiłem ten poradnik, a znajomy. Nie sprawdzałem czy działa, nie mam nawet dostępu do karty HEYAH. Po to go umieściłem żeby każdy kto zechce mógł sam sprawdzić :P

 • #7 22 Lut 2006 15:21
  flamer
  Poziom 15  

  ok, to dziala :P, wielkie dzięki za ten poradnik i wogóle za zainteresowanie moim tematem
  Temat uważam za zamykanięty.

 • #8 22 Lut 2006 16:37
  Vitek
  Poziom 10  

  TO JEST WIELKI WAŁ!!!!!!!!! Nic takiego nie działa!! Kumpel ma Heyah i to kupił zrobił wszytko jak napisane i nic kase jak bralo tak bierze!!

 • #9 22 Lut 2006 17:09
  zbyszq
  Poziom 18  

  mo to wreszcie jak jest?
  chyba sam muszę sprawdzić
  (a może kase bierze sopiero po ponownym włączeniu komórki tak jak w simplusie bodajże)

  Jak dla mnie to bujda

 • #10 23 Lut 2006 00:49
  oleksy009988
  Poziom 20  

  Wałek jak strzelił! Kase bierze. Ja mam heyah i korzystam czasem z GPRS'u więc nic do zmiany tutaj nie ma...

  A na Allegro to ja zgłosiłem tą stronę jako niezgodną z regulaminem :D

 • #11 01 Gru 2006 00:51
  maxevans
  Poziom 12  

  No faktycznie bylo kiedyś coś takiego :) na samym początku jak heyah wprowadziła GPRS.
  Przez kilka dni non stop siedzialem na necie, a nie pobralo mi ani jednego grosza. Mialem wtedy NOKIE 5100 i sobie ściągałem gry w autobusie :)
  Niestety "promocja" szybko sie skończyla. I wtedy po kilku dniach skasowalo mi ponad 6 zł na zeta :) karta poszla do kosza :)

 • #12 01 Gru 2006 01:37
  KarizmoGSM

  Poziom 24  

  Po prostu jest to opóźnienie w pobieraniu opłaty czasami sie tak dzieje także u innych operatorów także zaden darmowy internet to to nie jest.

 • #13 02 Gru 2006 19:47
  gsm_service
  Poziom 14  

  Witam!
  Szczera prawda, też się kiedyś z tym zetknąłem początkowo nie mogłem uwieżyć ale to prawda, czasem zdarza się cos w stylu awarii czy zawieszenia sieci i wtedy nie pobiera nam kasy ale co z tego skoro to się prędzej czy pożniej zawsze konczy i kasa jest naliczana, a wtedy to juz raczej mamy po numerze :) Bo taki rachunek to rzzczej mało kto zapłaci :)
  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME