Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Manta 007 Emperor - martwy

naprawa tv 22 Feb 2006 12:09 8963 28
    naprawa tv
    Level 18  
    Witam mam problem,otóż dvd jest kompletnie martwy nie wychodzą z zasilacza żadne napięcia kompletnie nic zasilanie jest tylko na elektrolicie 33uf/400v i koniec klient twierdził że jak nacisnął panel czołowy lub go wygiął to czasami wracało zasilanie.Ja w każdym bądż razie wyginałem go i nic wstępnie zmierzyłem zasilacz rezystory opory i elki.Proszę o podpowiedż.
    lysy1980
    Level 32  
    Witam!
    Wymien elektrolity w przetwornicy mierzenie nie zawsze jest wiarygodne.
    PZDR.
    rgrezak
    Level 11  
    witam,
    nie udał się upgrade Emperora 2 (nie wysunęła się tacka, nawet po wyłączeniu na 3 minuty). czy pozostaje kosztowny serwis, czy można to jakoś reanimować?
    pozdrawiam
    r
    lysy1980
    Level 32  
    Wydaje mi sie ze pozostaje wylutowac flash zaprogramowac i wlutowac na miejsce lub serwis.
    rgrezak
    Level 11  
    witam,
    na razie wykluczam serwis i pytanie czyta pamięć to samsung k4s641632h (nie wiem czy dam radę wylutować tą pamięć- nóżka przy nóżce)? czy jest możliwość opisania krok po kroku jak rozwiązać problem programowania?
    lysy1980
    Level 32  
    ta kostaka to SDRAM
    64Mb H-die SDRAM Specification 54 TSOP-II with Pb-Free (RoHS compliant)
    Szukaj cos w stylu ATMELA AT29XXX LUB WINBONDA
    rgrezak
    Level 11  
    znalazłem 8 nóżkowy ATMEL 446 24C02n i 28 nóżkowy (+ 2) At5654H T4CO2A, jeśli jeden z nich właściwy to po wylutowaniu co dalej zrobić
    pozdrawiam
    r
    lysy1980
    Level 32  
    Ten pierwszy to pamiec szeregowa ale nie z firmware tylko pewnie przechowuje jakies nastawy uzytkownika.
    AT5654 chyba driver silnika czytnika
    jak mozesz to spisz wszystkie uklady w wstaw tutaj
    rgrezak
    Level 11  
    Dzwoniłem do serwisu, mają pełne ręce roboty- tyle "uwalonych" odtwarzaczy. Z info serwisanta to MX 29LV8000BTC-70. Pozostało kupić lutownicę na gorące powietrze i go wylutować, w międzyczasie zakupić również podstawkę do programowania spróbować szczęścia. Jak nie wyjdzie zawsze można oddać do serwisu.
    lysy1980
    Level 32  
    Tak to ten flash tylko 29LV800BTC-70 a nie 29LV8000BTC-70
    Jest to 8M-BIT [1Mx8/512K x16] CMOS SINGLE VOLTAGE ONLY 3 V FLASH
    Zaprogramowac go mozesz w wilemie tylko z przystawka 3.3V, 5V go zniszczy.
    rgrezak
    Level 11  
    wielkie dzięki za radę, zastosuję się
    Krzycho2612
    Level 16  
    podmien elektrolit 33mikro jesli to nie pomoze to siedzi scalak w przetwornicy nie dokupienia w polsce
    Tomu$
    Level 13  
    W Willemie - specjalna przejściówka 3,3V
    W Epsilon'owskim Universal Flash Programmer'ze - zwykła ich przejściówka 8/16-bit za 15zł - tylko pamiętaj o ustawieniu programatora na 3,3V (J1 zdjęta)
    Pegelmesser
    Level 23  
    Krzycho2612 wrote:
    podmien elektrolit 33mikro jesli to nie pomoze to siedzi scalak w przetwornicy nie dokupienia w polsce

Szkoda bo wlasnie mam uszkodzonego Emperorka 2 z leżacym zasilaczem - 0 na wyjsciu. Na elektrolicie po mostku napiece w normie, wszystkie elementy na oko dobre, diody itp sprawdzone.
    Podejrzewam wlasnie tego scalaka (ICE 2A0565 dziwactwo jakies) albo jakas przerwe z uzwojeniu trafka lub absurdalne jakies np. uszkodzenie kondnsatora typu ułamanie sie wyprowadzenia w srodku...
    SONIK1
    Level 24  
    Witam
    Daj fotkę tego zasilacza bo występowały dwa albo trzy rodzaje. Podeślę ci sprawny zasilacz albo taki układ i trafko.
    Pegelmesser
    Level 23  
    Witam!
    Byłbym bardzo wdzieczny. Załaczam fotke. Reszta jakby co to na priv.

ketjoww
    Level 12  
    Miałem przy podobnej usterce uszkodzone małe kondki po stronie pierwotnej przetwornicy. Nie pamiętam, który ale masz tam tylko 3 pojemnosci 10nF czy tez 100nF. Wymień w ciemno.
    Lukalago
    Level 26  
    Mam problem z zasilaczem (taki jak na foto powyzej).

Czy napiecia powinny być prawidłowe równiez bez podłączenia kostek?

Nadmieniam że nie mam mozliwosci podłaczenia zasilacza do reszty elektroniki DVD, mam sam zasilacz w naprawie. Wymieniłem wszystkie elki i napiecia sobie pływaja w b. duzym zakresie :(
    SONIK1
    Level 24  
    Przy pływaniu napięcia powinno się wymienić C11, D11, D12, C7 i na u2 powinno być napięcie na wej. i wyj. ale bez obciążenia możesz mieć mylące wyniki.
    Lukalago
    Level 26  
    Ok, podłączylem zasilacz, niby wszystko działa, ale napięcia +/-12V mam dalej sporo zanizone ok. -7V i +6V. To niby zasilanie dźwięku, nie wiem teraz czy tak to zostawic czy coś bedzie później szwankować :|
    nordell
    Level 1  
    Mam pytanie o tolerancje napięć na wyjściu zasilacza Manta 007. Na CN2 mam następujące napięcia: +5.11V, +3.49V, +11.08V, -11.19V a na CN1 odpowiednio: +5.1V, -23.6V, -17.4V, -19.8V

Martwią mnie te zaniżone napięcia na +12V i -12V. Wymieniałem dwa kondensatory: po stronie pierwotnej wstawiłem 47uF zamiast 33uF a po stronie wtórnej wymieniłem uszkodzonego 2200uF. Niestety prócz niebieskiego podświetlenia nic nie działa.
    artelektron
    Level 23  
    Martwią mnie te zaniżone napięcia na +12V i -12V. Wymieniałem dwa kondensatory: po stronie pierwotnej wstawiłem 47uF zamiast 33uF a po stronie wtórnej wymieniłem uszkodzonego 2200uF. Niestety prócz niebieskiego podświetlenia nic nie działa.[/quote]

witam
    Mam podobny problem tylko że te dwa napięcia +3,3 V to mam 15V a reszta ok.wymieniłem kondki wszystkie i dalej klapa.
    Brzozza93
    Level 15  
    Bardzo przepraszam za głupie pytanie :oops:
    1. Co to za trafo LF1? Szukałem w necie wg oznaczenia (LCL-2003) i nie mogłem znaleźć.
    2. Czy w tym elemencie cewka z rdzeniem powinny być jakoś zamocowane/przyklejone czy ma je trzymać luźno tylko drut? Bo wszystko wygląda tak jak na zdjęciu by Pegelmesser
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc! :)
    Pegelmesser
    Level 23  
    O który element dokładnie chodzi? Możesz wskazać na fotce?
    Brzozza93
    Level 15  
    Ten przy złączu zasilania i dwóch żółtych kondensatorach
    ZbeeGin
    Level 39  
    To nie trafo tylko dwie cewki, które razem z tymi kondensatorami tworzą filtr przeciwzakłóceniowy. Ma on swoją własną podstawkę z wyprowadzeniami do druku.

Podobnie jak ten:
    pdusp
    Level 8  
    Witam,
    Ja mam taki inny problem z zasilaczem Manty.
    Wymieniłem kondensatory elektrolityczne 33uF i 2200uF.
    Odkryłem że duża dioda prądowa jest uszkodzona ale po jej wymianie nadal zasilacz nie pracuje. Na kondensatorze 2200uF jest zerow V
    Podejrzewam że dioda spaliła inne elementy - ale nie mam schematu.
    Może ktoś mi podpowie co nalezy jeszcze wymienić?
    Pozdrawia
    Piotr
    www.InformacjaKRD.pl