Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerwana kalibracja baterii w laptopie - nie ładuje baterii

22 Feb 2006 12:38 9725 3
  • Level 10  
    Witam,
    przeprowadzałem kalibracje baterii (programem Battery Optimizer) i w trakcie kalibracji zostałem na chwilę odłączony od prądu. Od tego momentu bateria się nie ładuje. Jak wznawiam kalibrację to zatrzymuje się na etapie 99,9% rozładowania baterii i nie idzie dalej (66% całości kalibracji). System wskazuje, że ładuje baterię a jej stan naładowania wynosi 0% i sie nie zmienia.

Jak Battery Optimizer przeprowadza test baterii to pisze, że bateria jest w dobrym stanie...

Proszę o pomoc. Co robić?

Laptop: HP Pavilion ze4800
    Bateria: hp f4809a / f4812a(14,8 V; 4400 mAH)

Z góry dziękuję za pomoc!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Jeśli odłączysz laptop od zasilacza to wyłącza się kompletnie? Jeśli tak to padły ogniwa. Jeśli leptop działa chociaż kilka minut na baterii to rozładuj ją do końca, otwórz i przeprogramuj eeprom - wsad od nowej baterii zamieściłem na elektrodzie w dość dużym poście o regeneracji baterii.
    Pozdrowionka.
  • Level 10  
    Po odłaczeniu zalilacza laptop chodził około 30 sekund po czym się zahibernował. Nie dało się go już właczyć z baterii więc podłaczyłem zasilanie, właczyłem go i podczas uruchamiania spowrotem wypiąłem zasilacz. Laptop odpalił się, zalogowałem się i znowu się zahibernował.

Odnoszę wrażenia jakby bateria była ok tylko laptop odczytuje ja jako pustą rozładowaną ale może się mylę.

Przepraszam za może głupie pytanie ale zupełnie nie znam się na tych sprawach. Jak można zaprogramować eeprom? Czy to wymaga fizycznego "otwarcia baterii?
  • Level 32  
    Wymaga to fizycznego otwarcia baterii. Poczytaj trochę postów na tym forum zanim zadasz kolejne pytanie.
    Pozdrowionka.