Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepsze chlodzenie pod Socket A, które najwydajniejsze

22 Lut 2006 13:31 2196 25
  • Poziom 13  
    Witam
    Zastanawiam sie nad podkręcaniem kompa i nie wiem jakie chłodzenie wybrać co mogli byście mi zaproponować dobrego do 100zł na Socket A, mam bartona 2600
    pozdrawiam i czekam na propozycje ewentualnie linki do aukcji:]

Dodano po 22 [minuty]:

a i jeszzce jedno jaka paste zastosowac która jest dobra??
  • Poziom 19  
    Na chwile obecna moznaby cos pomyslec nad heatpip'em w radiatorze. Moze lepiej dolozyc pare zloty i kupic np Thermaltake big typhoon - cuchy wydajny kilka platform w obsludze a firma solidna i produkt tez.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tez jestem za Thermaltake`m posiadam jeden z produktow tej firmu i jestem bardzo zadowolony a co do pentagramow i zalmanow to czesto gesto nie mieszcza sie w skrzyni (przeszkadza zasilacz).
  • Poziom 20  
    Tjaaa, to zaproponujcie cos z heat-pipe do 100zł, a nie sie wymodrzacie. Też uważam ze coolery z ta technologia bedą lepsze od pentagrama, ale pytajacy chce coś DO 100zł.
  • Poziom 12  
    Najlepszy będzie Zalman , cihy i wydajny w cenie około 100zł .Jedyny mankament że w niektórych płytach gł. przeszkadzają mu elektrolity za blisko procka . Jak ktoś lubi to można sobie poradzić szlifierką .Napewno się sprawdzi .
  • Poziom 18  
    ...wydaje się dobre w tej cenie niestety jest dość głosne........
  • Poziom 19  
    Jezleli masz bartona 2600 i to jeszcze zwyklego nie mobile to watpie zeby cooler za 100 zl sobie poradzil. Zalezy tez jak chesz go wysoko krecic jezeli tylko o kilka Mhz np 100-200 to owszem zgadzma sie z propozycjami userow piszacych wyzej ale jeli jestes maniakiem i chcesz pocisnac proca np o 500 600 Mhz w gore to zainwestuj w solidnego coolera powyzej 100 zl. Co do zalmana i pentagram to owszem modele 80 i 100 wejda prawie do kazdej obudowy ale 120 nie zawsze pasuje u manie zasilacz lezy na gorze obudowy :). Na chwile obena mieszka u mnie Pentagram QVC-120 Cu i sobie nawet nie najgorzej radzi. Mam procka amd athlon 2200+ mobile i z serii 1666 Mhz (133x12,5) biega na 2400 Mhz (240x10). Narazie pentagram wystarcza ale powyzje 2400 juz nie daltego puki co musze sie tym zadowolic. Podejrzewam ze jeszcze jakies 100 do 200 Mhz powinno jeszce sie z niego wydusic. :) Acha zapomnialme jeszcze dopsac o solidnej pascie zadne silikony za 1 zl albo dolaczna do coolera. Polecam AS5. Jsli kupisz soidny coolera slaba paste to efekt moze tez byc mierny.

Pozdrawiam i zycze sukcesow w podkrecaniu
  • Poziom 17  
    Golota napisał:
    Jezleli masz bartona 2600 i to jeszcze zwyklego nie mobile to watpie zeby cooler za 100 zl sobie poradzil. Zalezy tez jak chesz go wysoko krecic jezeli tylko o kilka Mhz np 100-200 to owszem zgadzma sie z propozycjami userow piszacych wyzej ale jeli jestes maniakiem i chcesz pocisnac proca np o 500 600 Mhz w gore to zainwestuj w solidnego coolera powyzej 100 zl. Co do zalmana i pentagram to owszem modele 80 i 100 wejda prawie do kazdej obudowy ale 120 nie zawsze pasuje u manie zasilacz lezy na gorze obudowy :). Na chwile obena mieszka u mnie Pentagram QVC-120 Cu i sobie nawet nie najgorzej radzi. Mam procka amd athlon 2200+ mobile i z serii 1666 Mhz (133x12,5) biega na 2400 Mhz (240x10). Narazie pentagram wystarcza ale powyzje 2400 juz nie daltego puki co musze sie tym zadowolic. Podejrzewam ze jeszcze jakies 100 do 200 Mhz powinno jeszce sie z niego wydusic. :) Acha zapomnialme jeszcze dopsac o solidnej pascie zadne silikony za 1 zl albo dolaczna do coolera. Polecam AS5. Jsli kupisz soidny coolera slaba paste to efekt moze tez byc mierny.
    Pozdrawiam i zycze sukcesow w podkrecaniu

Mam pytanie jakim napieciem zasilasz swojego proca bo jesli cos kolo 1.7V to nawet nie polecaj tego chlodzenia u mnie lata athlon 2000+ (thorton) malpka Barton 2433GHz samo modowanie spowodowalo znaczne wydzielanie ciepla a co dopiero podkrecanie napiecie obecni jest w granicach 1.825V a temperaturka w stresie wynosi max 55 stopni chociaz jak zmnienilem wentyle to mam max 49 a chlodzenie to Thermaltake towerCU112 a pasta to zwykla biala sylikonowa dolaczona do zestawu i sprawuje sie oniebo lepiej od wynalazkow ze srebrem.
    Ps dzisaj jak bede w stanie to zaczne dobijanie do 2500GHz:]
  • Poziom 19  
    U mnie napiece zasilania to 1,9V Oba boki otwarte i temperatura zaraz po wlaczniu jst w granicach 25 stponi a przy normalnej pracy idzie do okolo 38-39 a po prime do 45 jak jest bardzo cieplo to do okolo 50. Ale wszystko stabilnie.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Z tego co wiem to proce mobilnie nie potrzebuja takiego wysokiego napiecia przy takim oc moj nie jest mobilny a z tego co widze to potrzebuje mniejeszego napiecia :| dosc dziwne , hm.. to jest zaledwie 700-pareMHz hm.. moze innaczej zobacze jak wyciagne mojega na takim Vcore ale najpierw mod plyty bo na tym szajsie nawet nie mam zmiany napiecia z biosy
    chyba ze Merlin zajmie sie tym biostem tak jak go poprosilem
    . puki co tylko drut mod :{
    Ps u mnie na zimnym procu czujnik pokazuje 34 stopnie co pzy temp powietrza okolo 18 stopni jest malo prawdopodobne czyli plyta zawyrza temeperature o okolo 10 stopni a to co podalem to temperatury pokazywane przez czujniki plyty , po dotknieciu reka samego bloku na procku jest on letni-ciplawy :] na oko okolo 33-36 stopni :]
  • Poziom 11  
    A widział ktoś może jakieś zestawienie test takich wiatraków najlepiej coś w miare świeżego? Też szukam czegoś pod socket A a najlepiej jakby było na przyszłość i pasowało do nowych podstawek.
  • Poziom 17  
    Ogolnie Thermaltake jest montowany do pyty na sruby pasuje na wszyskie plyty wyposarzone w otwory montarzowe .
  • Poziom 11  
    Całkiem niedawno sam szukałem dobrego chłodzenia dla siebie i ostro zastanawiałem się nad zakupem Katany. Chłodzenie zbiera bardzo dobre recenzje i wypada znakomicie w testach, można w nim też wymienić wentyl bez utraty gwarancji. Jednak w moim przypadku nie byłem pewny czy zmieści się do budy bez problemu więc kupiłem Thermarlighta SI-97A (który jest droższy).
    Reasumując: jeśli wejdzie ci bez problemu nie zaczepiając np. o zasilacz, to bierz Katane. Zakup jest tego wart i za niewielkie pieniądze.

Free your mind, use open sources
  • Poziom 18  
    ...tez właśnie zastanawiam się nad tą kataną mam miejsce na ok 10,5 na 10,5 cm radiator......powinno stykać ....ale tak się zastanawiam czy pentagram nie jest lepszy......
  • Poziom 11  
    Z tego co pamiętam, Katane można róznie montować, na necie można znaleźć info i zdjęcia.
    Jak przymierzałem się do kupna, sprzedawca na Allegro powiedział mi, że jeśli po przymierzeniu nie będzie pasować to przyjmie zwrot, byleby chłodzenie nie było wyjete z folii ochronnej. Więc pytajcie się sami i ustalajcie możliwość zwrotu.
  • Poziom 11  
    Killer1984 napisał:
    hmmm
    w tej cenie mozna kupic sobie nawet i
    http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=87495945 wystarczy dokupic jakis wiatraczek....

Tylko że to troche ciężkie sam się nad tym zastanawiałem czy nie kupić i chyba raczej bym tego nie założył, mimo ze mocowanie podobno jest niezłe. Nie jestem do końca przekonany że laminat wytrzyma siłę 2 kg na ramieniu długości 15 cm :D Ta katana była by lepszym rozwiązaniem i wygląda poczciwie tylko ciekawe czy zmieści mi się w obudowe bo od środka socketu do zasilacza mam niespełna 5 cm... Ma ktoś może ten wentylatorek?
  • Poziom 18  
    ....powinna ci się zmieścić skoro rozmiary jego są 96X na 96X ....mnie bardziej martwi nachylenie tego co może spowodowac że będzie mi radiator dotykał do tylnej ścianki obudowy.....
  • Poziom 17  
    Co do rego TT towera to mam takiego i wcale nie wyglada to tak zle laminat jest wykonany z wlokna szklanego ktore nie jest najslabsze a mocowanie jest naprawde solide , podobno komp nie jest mobilny ale jak narazie mojemu nic sie nie stalo a dosc czesto jest przemieszczany pozatym waga to okolo 1350g +wentyle . pozdro
  • Poziom 14  
    Witam.

Katana nie powina Ci dotykać do tylnej ściany obudowy. chyba że masz procesor bardzo blisk. ale i tak nie masz się co martwić bo można ją założyć odwrotnie. Dla socketu A ma dwie możliwości założenia, a dla pozostałych 4.
    U mnie zmieściła sie na styk z zasilaczem(leżącym) zostało jakieś 2 do 3 mm :) umieściłem ją przechyleniem w strone przodu obudowy tak że wentylator pcha powietrze na tylną ściane. Oczywiście otwożyłem każdy możliwy otwór w ściance na wysokości wentylatora, tak żeby powietrze z katany mogło wylecieć za obudowe :) Wiem już że dobrym rozwiazaniem byłoby zrobienie czegoś w stylu kanału powietrznego, żeby powietrze z procka nie grzało wszystkiego do okoła. Dane z testów :
    Procek 2200+ niepodkręcany
    40-41 stopni w zamknietej obudowie bez wentylatora wylotowego w obudowie 33- 34 stopnie.
    34-36 stopni w zamknietej obudowie z wolnoobrotowym wentylatorem wyciągowym w obudowie było 27-29 stopni
    32-33 stopnie w otwartej obudowie.

Temperatury czytane z programu MBM5. Organoleptycznie radiator był prawie zimny, jedynie na rurkach u dołu można było wyczuć trochę ciepła. Powietrze z tyłu leci zimne ze wszystkich wentylatorów a mnie zaczyna denerwować nieznośnie głośny wentylator zasilacza. Poprzednio miałem chlodzenie igloo 4500 obr/min 35 dBa i temperatury były podobne.
    Aha, najważniejsze: wywód dotyczy katany Al.
    Mam nadzieję że komuś pomogłem.

Pozdrowianka.