Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner 3D

Bartol_BMW 22 Lut 2006 15:22 1572 8
  • #1 22 Lut 2006 15:22
    Bartol_BMW
    Poziom 9  

Witam

Czy jest mozliwosc zrobiena skanera 3D w warunkach domowo - warsztatowych jesli tak to w jaki sposob ????

Pozdrawiam
    Bartek

0 8
  • #2 22 Lut 2006 17:08
    Anderian
    Poziom 18  

ktos prezentowal takie co na elektrodzie
    byla to chyba praca magisterska

0
  • #3 22 Lut 2006 18:26
    Bartol_BMW
    Poziom 9  

Witam

przeszukiwalem zasoby elektrody ale nie znalazlem nic mozna prosic o linka do tego tematu ????

Pozdrawiam
    Bartek

0
  • #5 22 Lut 2006 22:01
    Bartol_BMW
    Poziom 9  

Witam ponownie

Chodzi mi o taki skaner ktory zeskanuje np. figurke jesli to w czyms pomoze w dalszej dyskusji. Nie zabardzo rozumiem jak np zamocowac te kamerki pod jakim kontem, jak zamocowac laser ogolnie zabardzo to nic nie wiem :D

Pozdrawiam
    Bartek

0
  • #6 23 Lut 2006 07:58
    Bartol_BMW
    Poziom 9  

chodzi mi o jakies p. rysunki jak maja byc umieszczone kamerki lasek i jak to ma wszystko dzialac

Pozdrawiam
    Bartek

0
  • #8 24 Lut 2006 15:22
    Bartol_BMW
    Poziom 9  

Witam

Bardzo dziekuje chyba mi to pomoze :D

Pozdrawiam
    Bartek

0
  • #9 12 Sie 2007 17:03
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Udało się komuś zrobić taki skaner? Pytam, bo poszukuję kogoś, kto mógłby mi w tym pomóc. Tak się składa,że mam laser dający taką "pręgę" światła i wolną kamerkę internetową. Ma ktoś może jakieś linki do polskich stron z opisem takiego urządzenia zbudowanego domowymi spodobami? Zainteresował mnie projekt tego typu
    http://www.muellerr.ch/engineering/laserscanner/default.htm

Zastanawiam się czy ktoś nie pomógłby mi w stworzeniu do tego jakiegoś "softu". Chodzi o przetworzenie linii z lasera padającej na obiekt na punkty w 3d. Na jednej ze stron o skanerach 3d domowej prod. jakiś człowiek użył gramofonu jako platformy obrotowej. Polegało to na przetworzeniu linii z kolejnych "zdjęć" robionych kamerką w stosunku do obrotów przedmiotu na gramofonie na którego płycie były chyba jakieś markery względem których obliczało się odległość linii od nich i za razem jej położenie w 3d. Wiem, że to może brzmieć potwornie, ale sam nie dam rady stworzyć takiego softu, więc może ktoś mógłby mi w tym pomóc. Pozdrawiam

Chodzi mi o sposób przetwarzania zdjęć jak mw. ten:
    http://www.muellerr.ch/engineering/laserscanner/tutorial/the_principle_more.html

0
  Szukaj w 5mln produktów