Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 93r x16sz silnik problem

22 Lut 2006 17:54 4663 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam problem ze swoją asterką 93 x16sz mianowicie przerywa na 2tys obr.
    szczela w filtr i orotomierz głupieje,a po nocy jest wszystko ok a zaraz odnowa tylko raz przy5tys a raz przy 2tys obr wymienilem juz swiece i nic
    przewody zaplonowe nie swieca w nocy,odczytalem tez kody usterki ale one mi nic nie mowia
    19 czujnik połozenia i predkosci obrotowej-błędny sygnał
    64 przewód EST-A(1/4)-zbyt niskie napięcie
    moze ktos z was mi pomoze
  • Poziom 20  
    Sprawdź zasilanie sterownika silnika. Kiedys miałem taką astrę na warsztacie i zgniło złącze w wiązce nad sprzęgłem(mniej więcej). Idzie tam zasilanie ECU. Objaw i błędy były identyczne. Już trzeci taki przypadek z tym silnikiem o którym słyszę.
  • Spec od samochodów
    problem leży po stronie czujnika obrotów wału korbowego.
    1. może być uszkodzony
    2. może być zbyt duża przerwa między czujnikiem a kołem pasowym
    3. może być zaśniedziała wtyczka-piny od czujnika obr.
    4. może być uszkodzona wiązka el. silnika na zgięciu na wysokości obudowy rozrządu - pękają izolacje na pojedyńczych przewodach a wilgoć powoduje zwarcia
    sprawdź te ewentualności
    jarek
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    oddalem auto do mechanika (elektryka) przepatrzyl wszystko i stwierdzil ze to cos jest nie tak z altrnatorem albo z regulatorem jutro bede wiedzial co dalej
  • Poziom 10  
    odebralem auto od mechanika bo nic mi nie pomógł,mówi ze to najprawdo podobniej moduł albo czujnik predkosci polozenaia walu.Przepatrzyłem wszystkie styki auto jak jest zimne to chodzi ok a jak sie nagrzeje to coraz gorzej co to moze byc?
  • Poziom 10  
    Wymienilem czujnik predkosci obrotowej wlu i jest ok.
    Chcialem jeszcze napisac ze motalem sie z abs z czujnikami czyscilem styki i takie tam ,a okazalo sie ze przewody przy pierwszej gumce od czunika byly przerwane