Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echo i wzmacniacz Eltron 100U oraz przedwzmacniacze.

22 Lut 2006 20:09 3000 3
  • Poziom 24  
    Mam takie pytanie czy ktoś z was posiadał takią przystawkę do tego wzm? Jeśli tak to czy było ono skąplikowane a jeśli posiadacie schemat tego echa to prosiłbym o podzielenie się nim. Od jakiegoś czasu przymieżam się do wymiany przedwzmacniaczy w tym sprzęcie Czy może ktoś z was spotkał sie już z opracowanym całym zestawem mixującym (nowym) do tego sprzętu.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Tam nie ma określonego typu kamery pogłosowej.
    Podpinasz jaką masz, od taśmowych typu SOCHOR (ten pasuje pod wejście, bez żadnych przeróbek kabla), po cyfrowe ALESISy i inne, byleś tylko dorobił sobie odpowiedni kabel.

Pozdrawiam.

PS: Czy nie lepiej wypruć bebechy i zrobić z tego końcówkę mocy, a mixer kupić jakiś. (Jakiś = zgodny z przeznaczeniem i Twoimi zainteresowaniami - estradowy, dyskotekowy...)
  • Poziom 24  
    No akurat nie zajmuję sie zawodowo nagłaśnianiem mam 3 eltrony w sumie z kumplem z którym kiedyś robiliśmy imprezki 18-stki itp mamy ich 6. tzn kumpel zrobił kopię i zamontował 2 do jednej skrzynki blasznej od jkiegoś ws... Ja wpakowałem 1 razem z eltronem 60. Są 3 Egzemplaże nie naruszone i chcieli byśmy żeby takie pozostały i żeby ich funkcjonalnoś też pozostała bez większych zmian. Denerwujące sie stają szumy i przywdzięk wiec postanowiłem wymienić przedwzmacniacze. Mogę sam posiedzieć i zaprojektować płytkę na wzór i wymiar tej starej ale wole lepiej sprawdzić czy komuś już nie przyszło coś podobnego do głowy( po co wymyślać coś co zostało już wymyślone). A co do tej kamery pogłosowej to czy jest możliwe zdobycie czegoś takiego za rozsądną cenę?? A może gdzieś ktoś ma schemat jakiejś prostej kamerki pogłosowej??
  • Poziom 26  
    Przedwzmacniacze proponuję kupić jako KIT do montarzu, niektóre są naprawdę świetne.
    Co do kamery, radzę kupić fabryczną.
    Oczywiście, że są proste i w miarę tanie schematy jak choćby układy typu NM3007 (jeśli mnie pamięć nie myli), ale one niestety szumią i zniekształcają dźwięk, a na dodatek mają wąskie pasmo przenoszenia.
    Rozejrzyj się na www.allegro.pl za np. ADS DD500 lub DD1000, one są tanie i dość dobre ;)
    Ja ustrzeliłem nawet DSR8 (cyfrowy procesor pogłosowy, który ma 99 różnych efektów) za 120zł na allegro.

Pozdrawiam.