Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża czy wzmacniacz??

afish 22 Lut 2006 20:16 3300 6
  • #1 22 Lut 2006 20:16
    afish
    Poziom 9  

Czesc
    Chciałem zapytac co lepiej kupić maja powiedzmy 300 zł w kieszeni ....
    Znaczy sie co wy byscie zrobili na moim miejscu .. Chodzi mi o jakosc muzyki zeby w miare dobra była obecnie mam wzmacniacz ws354a i jakies tam głosniki i chciałbym to wymienic albo na wieze spokojnie wystarczy 2x60W RMS albo wzmacniacz + kolumny (wiadomo ze wzmacniacza z kolumnami nie kupie za 300 zł wiec wzmacniacz za jakiues 150-200 i kolumny tez koło 200)
    Dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    POzdrawiam

• #2 22 Lut 2006 21:04
    sk1970
    Poziom 12  

Cześć.

Tak na marginesie wydaje mi się, że za 300zł wieży też nie kupisz.
    Wracając jednak do tematu ja kupiłbym wzmacniacz i kolumny.
    Zawsze uważałem, że dobra wieża to wieża z tzw. "klocków" czyli osobno tuner,wzmacniacz,magnetofon,CD itd. Taki sprzęt troszkę kosztuje, ale nie trzeba od razu kupować wszystkiego.

• #3 22 Lut 2006 22:18
    scut
    Poziom 14  

Witam
    Zdecydowanie - skierowałbym się w stronę osobnych klocków. Zagwarantuje Ci to lepsze parametry - mocowe, jakościowe itd.
    Na allegro po około 200 zł chodzą bardzo dobre amplitunery - Yamaha R3 Ogólnie te starsze Yamahy są stosunkowo tanie a bardzo ładnie grają.
    Kwestia kolumn - za około 150-200 zł kupisz już coś używanego ale lepszego
    Generalnie w wieżach producenci skupiają się, żeby wsystko "upchać" do najmniejszego pudełka, firmy produkujące takie wieże robią też przeważnie żelazka, czajniki, telewizory, szczoteczki do zębów, radia, mp3-playery, przy osobnym sprzęcie producent skupia się na jakości wykonania i przeważnie nie jest to masówka.
    pozdrawiam i polecam przeglądać allegro, tam jest tego mnóstwo i za mały pieniądz często cos dobrego sie trafi

• #4 23 Lut 2006 13:57
    Wojtek282
    Poziom 15  

Witam.
    Jeśli mam być szczery to warto poczekać, nazbierać troche więcej pieniażków i kupić sobie coś w "klockach". Zaufaj mi że będziesz bardziej zadowolony z jakości dźwięku.
    Sam kiedyś podobnie jak Ty zastanawiałem się co wybrać, wieże w całości czy może wzmacniacz,CD i jakiś tuner ...mam to drugie i jestem szczęśliwy z tego wyboru.
    Pozdrawiam.

• #5 23 Lut 2006 14:51
    afish
    Poziom 9  

dziekuje za wszystkie podpowiedzi .
    Jak juz wspominałem mam wzmacniacz Diora WS354A i moze cos mam źle ustawione ale nie jestem zachwycony wydobywającym sie z nigo dźwięku..
    W pokoju obok ( u siostry) stoi wieża KENWOOD RXD 353 i moim zdaniej jakosc dźwieku ma lepszą ( moze nie ma tak niskiego basu ale gra czysciej)
    Wiec czy nie lepiej wieze moze macie jakies propozycje amplitunerów albo wiezy a np. allegro ..
    (rozumiem ze wszyscy co proponuja wzmacniacz mają wzmacniacze)

• #6 23 Lut 2006 22:13
    scut
    Poziom 14  

a jakie masz wpięte kolumny pod to WS ? może w tej chwili nie rozbiega się o sam wzmacniacz tylko o kolumny bo może np w tych podpiętych do Diory siedzą jakieś głośniki piezo ?
    4-ty raz - nie, nie lepiej wieże :D

Może wydaje Ci się, że z wieży gra ładniej - w takich wieżyczkach dużą uwagę zwraca się na sprawność kolumienek, żeby przy małej mocy grały dość głośno

na allegro jest tego pełno
    http://www.allegro.pl/item88415184_audiofilski_pioneer_sx_750_sprawdz_bcm_.html - to gra b. ładnie, "biedniejsze" modele po 120-150 zł też np SX-454
    http://www.allegro.pl/item88228366__vintage_technics_sa_303_.html
    http://www.allegro.pl/item87216421_technics_sa_5150.html - to aktualnie używam, jak na technicsa gra bardzo ładnie
    http://www.allegro.pl/item88214791_amplitunr_stereo_kenwood_ka_74_.html - to jest brzydkie, więc powinno pójść niedrogo

KAżdy kto miał to i to raczej zaproponuje Ci wzmacniacz osobny :)
    Miałęm dużo wieżyczek, dużo wzmacniaczy - wieżyczki są bajeranckie, ładnie sie świecą i przyciągają uwagę ale grają .... no ... grają bo muszą .... owszem są takie, co grają ładnie ale jednak osobne "klocki" to lepsza inwestycja

p.s - testy odsluchowe Twojego wzmacniacza i wieży Twojej siostry przeprowadzałeś na tych samych kolumnach ?

• #7 24 Lut 2006 10:20
    afish
    Poziom 9  

nie przeprowadzałem na tych samych kolumnach poniewaz siostra ma wieze tak zabudowaną i obłozoną wszystkim ze nie ma do niej dostepu :P
    Bardzo mozliwe ze masz racje ze to jest wina kolumn...
    W sumie sie nad tym nie zastanawiałem tak głębiej dopuki mi nie podsunąłes takiego pomysłu.. Dzieki wielkie
    To w takim razie jakie kolumny mi zagraja ładnie i w miare głosno ...
    moze zeby nie zasmiecac fotum to jak ktos ma ochote sie wypowiedziec to zapraszam na gg 2988107 no a jak nie to dalej na forum ...
    pozdro

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo