Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekty subbasów estradowych

22 Lut 2006 22:16 2381 8
  • Poziom 16  
    Witam
    Zrobilem kilka projektów subbasów w programie WinISD
    Oba projekty oparte są o glosnik STX GDN38-300-4AE
    I teraz prośba do doswiądczonych forumowiczów:D
    Czy to co pokazuje program to tylko bzdury czy tak będzie w rzeczywistości.
    Otóż moje pytanie jest bardzo ważne ponieważ musze sie zdecydować na jakis typ obudowy i projektu.
    Piszcie duzo, pozdro dj eliot

Dodano po 1 [minuty]:

Ahhh mam problem z zaladowaniem na serwer elektrody moich projektów:cry:
    Mozliwe bedzie wyslanie projektu tylko na maila:(

Dodano po 30 [minuty]:

Ahhh mam problem z zaladowaniem na serwer elektrody moich projektów:cry:
    Mozliwe bedzie wyslanie projektu tylko na maila:(
  • Poziom 27  
    nic nie dales z projektów ale widac ze miales jakies problemy. Napis czy to ma byc BR cz BPTH4 czy TH6. I ile glosników w jednej obudowie?? Jak jeden i BR to daj 100L i strojenei na 40HZ bedize dobre. Analogicznie do dwoch. WIN ISD pokazuje symulacje wiec jak parametry glosnika sa dokladne to mniejwiecej w danej obudowie glosnik bedize gral tak jak cha-ce...
  • Poziom 16  
    Co jest????
    Czemu nic nie piszecie:cry:
  • Poziom 21  
    Mam jednp pytanie odnosnie ''STX projekty.exe'' ??

W jakim programie otworzyc pliki po rozpakowaniu ??
  • Poziom 27  
    zapomniano dodac ze WinISD nie otworzy ich jak nie bedizesz mial w bazie tyhc glosników. JA tak mailem i dopiero jak wprowadzilem glosniki to zaczelo dzialac. inaczej jest error...
  • Poziom 16  
    No piszcie cos bo musze wiedziec czy WinISD oszukuje przy BP czy moge se wzorowac na jego obliczeniach
  • Poziom 27  
    Możesz się wzorować mniej-więcej na tym co pokaże program. Tzn. w rzeczywistości będzie podobnie jak w symulacji. Inna sprawa, to to, że domyślny wynik wyrzucony przez program prawie nigdy nie jest optymalny. WinISD próbuje osiągnąć maksymalnie liniową charakterystykę. Należy jednak zwrócić uwagę na group delay, wytrzymałość mocową - kompromis między tymi charakterystykami.
    Musisz się trochę nauczyć osiągać rozsądne rezultatu, bo charakterystyki tak jak ta żółta, albo ta z "estradowy" w nazwie są cieniutkie. Bardzo wysokie podbicie, ale kiepskie charakterystyki group-delay. Ta żółta to jeden wielki rezonans - jedno wielkie dudnienie, a żadnego kawałka płaskiego pasma.