Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralko-suszarka Whirpool AWG336

22 Lut 2006 22:41 5948 14
  • Poziom 10  
    Witam może mi ktoś powiedzieć ile czasu trwa końcowe wirowanie w pralce AWG336 na wszystkich 3 programach czyli żółtym niebieskim i brązowym
  • Specjalista AGD
    Podczas prania normalnego pralka wiruje 3 razy. 2 razy między płukaniami (2,5' i 500 obr.) i na końcu 5' (2,5' na 500 i 2,5' na 500 lub 1000, w zależności jakie są wyłączone).
    Przy praniach delikatnych, pralka wiruje tylko raz i tylko na 500, bez względu na to, w jakiej pozycji jest klawisz obrotów.
  • Poziom 10  
    ok. ale ja pytałem ile czasu trwają ostatnie cykle danego programu przed wyłączeniem się pralki bo umnie na niebieskim i brązowym trwa wirowanie jakieś 15-25 sekund czy to jest dobrze?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    czyli wygląda na to że moduł padł a może programator jak myślicie?
  • Admin grupy AGD
    januszek05 napisał:
    czyli wygląda na to że moduł padł a może programator jak myślicie?

Myślę, że moduł nic nie ma wspólnego z czasem wirowania (regulator obrotów), a za czas, odpowiada...programator :D
  • Specjalista AGD
    Może być rzadki przypadek, że w module sterującym obrotami (AR1 1000) , "siada" po czasie rezystor zasilający.
  • Admin grupy AGD
    zayzayer napisał:
    Może być rzadki przypadek, że w module sterującym obrotami (AR1 1000) , "siada" po czasie rezystor zasilający.

Jakby "siadł", to przecież pralka i tak musi zakończyć cykl. Czyż nie? Najwyżej nie będzie obrotów bębna...- bo padł ten rezystor...
    Ale co to ma wspólnego z czasem?
  • Specjalista AGD
    skryn napisał:
    Ale co to ma wspólnego z czasem?

Klient chyba liczy czas wirowania, a nie czas skoków programatora.
  • Admin grupy AGD
    A może my lecimy w złym kierunku?
    1. Układ hydrostatu sprawdzony?
    januszek05 napisał:

trwa wirowanie jakieś 15-25 sekund czy to jest dobrze?
  • Poziom 10  
    Układ hydrostatu jest w porządku (czyściutki); ten czas wirowania jest zbyt krótki i bielizna jest bardzo mokra. Pompa odprowadza wodę też dobrze.
  • Admin grupy AGD
    januszek05 napisał:
    Układ hydrostatu jest w porządku (czyściutki); ten czas wirowania jest zbyt krótki i bielizna jest bardzo mokra. Pompa odprowadza wodę też dobrze.

Jeżeli silnik jest OK (sprawdzony w serwisie przezwajania silników), to tylko programator (części mechaniczne- zbyt krótkie skoki). Więc jest do wymiany, a nie moduł.

PS. Rzadki przypadek w problemie... AWG336
    :|
    PS1.
    Podstawowe pytanie:
    Ile czasu trwa cały cykl wirowania (bawełna- żółte pole) i będziemy w domu...
  • Poziom 10  
    dokładnie nie wiem a w tej chwili nie mogę tego sprawdzić ale na żółtym polu wirowała normalnie kilka minut napierw 500 a później 1000 obrotów tylko na dwóch pozostałych tak krótko
  • Admin grupy AGD
    januszek05 napisał:
    dokładnie nie wiem a w tej chwili nie mogę tego sprawdzić ale na żółtym polu wirowała normalnie kilka minut napierw 500 a później 1000 obrotów tylko na dwóch pozostałych tak krótko

No, tak ma BYĆ!
  • Poziom 10  
    Stary temat zamykam.