Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie instalacji elektrycznej

Markopik 22 Lut 2006 23:13 1847 6
  • #1 22 Lut 2006 23:13
    Markopik
    Poziom 12  

Witam,
    dostałem pewne nietypowe zlecenie, i jestem zaskoczony!, klient chce abym mu uszkodził instalacje elektryczna, no i tu mam problem instalacja wyposażona jest w zabezpieczenie różnicowoprądowe, poza tym nigdy nie psułem zawsze musiałem naprawiać :D , i cala sprawa wydaje mi sie w sumie nie do wykonania aby nie było można stwierdzić świadomej manipulacji, dlatego pytam może ktoś ma jakiś pomysł?,
    pozdrawiam
    Marcin

0 6
  • #2 23 Lut 2006 01:24
    dee jay G
    Poziom 26  

Różnicowo-prądowe, czy nadmiarowo-prądowe? Bo to różnica ;) Nadmiarówki, to typowe automaty S lub stare "korki", a "różnicówka" zabezpiecza przed przepływem prądu poza obwód instalacji (jest to tzw. wyłącznik "przeciwporażeniowy")
    Oczywiście każda instalacja jest wyposażona w "nadmiarówki", więc nie bardzo widzę rozwiązanie Twojego problemu. Mogło by się zdażyć, że klient podłączył jakiś odbiornik dużej mocy, której to nie wytrzymała instalacja i nastąpiło przegrzanie przewodów, stopienie izolacji i zwarcie, czy nawet pożar, ale jest jeden problem:
    Wtedy zadziałało by zabezpieczenie nadmiarowe i nie doszło by do przetopienia izolacji, chyba że nadmiarówki były by za mocne, albo uszkodzone, a to się nie zdarza!
    Pozatym ludzie, którzy będą robić potem całe dochodzenie (bo chyba o to chodzi), nie są głupi, więc...

Pozdrawiam.

0
  • #3 23 Lut 2006 16:17
    Markopik
    Poziom 12  

Wlasnie o to chodzi tam jest roznicowo pradowy wiem co pisze i znam zasade dzialania dlatego tez nie potrafie znalesc wyjscia z sytuacji i pytam, dochodzenia raczej nie bedzie, ale nie chce aby to bylo widoczne ze to jest specjalnie zrobione, w tym mieszkaniu wogole sa jakies jaja brak jakis filtrow, po podlaczeniu telewizora plazmowego, dodam ze kabel zasilajacy jest z uziemieniem, i podlaczeniu anteny wywalalo wlasnie roznicowopradowy - stwierdzilem ze napiecie zasilacza antenowego dostaje sie na obudowe i to wystarcza zeby roznicowka wybila, jedyne wyjscie jakie na szybko znalazlem choc nie bylem z niego zadowolony to podlaczyc TV przez przedluzacz bez uziemienia, ale z tego co slyszalem sa jakies filtry, antenowe (nigdy nie stosowalem) a klient chce szybko zrezygnowac z mieszkania bo jest za drogie i w sumie musi tam jeszcze 3 miesiace zostac no chyba ze cos sie stanie, to jezeli w tak krotkim czasie pojawiaja sie problemy z elektryka to moze wczesniej zrezygnowac - w najgorszym wypadku 3 * 1000€ bo tyle za czynsz

0
  • #4 23 Lut 2006 20:03
    zdzisiek1
    Poziom 15  

Witam !
    Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się zanim coś zrobię ? Na ile możesz zaufac zleceniodawcy???

0
  • #5 23 Lut 2006 22:16
    Markopik
    Poziom 12  

Witam,
    zleceniodawcy ufam dos dobrze z jego strony nie ma problemu, natomiast wykonanie tego wydaje mi sie niemozliwe, oczywiscie w takim stopniu aby nie bylo mozliwe tego udowodnic, dlatego temat stawiam z gory na raczej niewykonalny, ale zapytac warto, moze ktos sie spotkal z jakims nietypowym wykonaniem instalacji

0
  • #6 23 Lut 2006 22:46
    dee jay G
    Poziom 26  

Rozmawiałem dzisiaj na zakładzie z ("zaufanym" ;) ) elektrykiem i stwierdził on, że... To jest NIEWYKONALNE bez świadomej WIDOCZNEJ ingerencji w instalację.

Pozdrawiam.

0
  • #7 24 Lut 2006 15:33
    Markopik
    Poziom 12  

dzieki za zainteresowanie, wedlug mnie to tez jest niewykonalne, dlatego zlecenia nie biore, i temat zamykam
    pozdrawiam Marcin

0