Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Nubira - problem z obrotami

blob40 23 Lut 2006 07:26 4071 4
  • #1 23 Lut 2006 07:26
    blob40
    Poziom 12  

Witam.
    Mam mały problem z w.w. koreańcem. Co jakiś czas wzrastają obroty silnika. Dzieje się to stopniowo. Dochodzą prawie do 2000 i już tak zostają. Biorę wtedy przyrząd do silników krokowych, ustawiam optymalne i przez tydzień jest ok. Mniej więcej po tym czasie znowu dostają pie....a. Silnik krokowy wymieniony na nowy, przepustnica była max zawalona - teraz czyściutka. Komputer nie rejestruje żadnych błędów. Co robić ?...
    Pozdrawiam

• #2 23 Lut 2006 07:42
    grzeskk
    Poziom 28  

widziałem podobny przypadek tylko że w UNO 1.4 a przyczyną był wadliwy czujnik temperatury silnika (nie ten od zegarów) może i tutaj jest podobnie?

• #3 23 Lut 2006 17:23
    lgy1
    Poziom 21  

Sprawdz czy przypadkiem nie ciągnie gdzieś lewego powietrza. Taki objaw miałem w Xsarze co ja się oszukałem a to byla pęknięta zaślepka w kolektorze ssącym.

• #4 23 Lut 2006 18:02
    blob40
    Poziom 12  

Dzięki za sugestie - sprawdzę.
    Zastanawia mnie jednak to że to dziadostwo (po regulacji) potrafi ponad tydzień zachowywać się zupełnie przyzwoicie. Te obroty nie rosną nagle ale stopniowo. Dzisiaj jeżdzimy z obrotami około 1100 a na następny dzień jest już 1300. Acha, jeszcze jedno - jakiś czas temu klient pomykał sprawnym samochodem przez jakieś trzy tygodnie (już myślałem że jest ok.) ale zdechł mu aku i sobie maszynę pchnął a tu bach i mamy 2000 obr/min. Wychodzi na to że jestem matoł :cry:

• #5 15 Lip 2008 12:24
    adek1991
    Poziom 17  

jeżeli masz nadal ten problem to zdejmij kleme na około 3-5h i powinno być dobrze u mnie tak jest...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME