Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przerobienie pilota przewodowego na bezprzewodowy???

23 Feb 2006 10:03 1631 5
  • Level 9  
    Witam wszystkich, jak juz w temacie wspomniałem problem dotyczy pilota, który steruje pracą robota. Pilot jast bardzo prosty: zasilanie i 20 przycisków typu switch które wchodzą na sterownik. Jednak przewód łączący pilot z szafą sterowniczą często ulega uszkodzeniu i plącze sie miedzy nogami. Dlatego chciałbym przerobić to sterowanie na bezprzewodowe, jednak nigdy nie robiłem czegoś takiego dlatego proszę o pomoc. Jeżeli wiecie jak do tego sie zabrać to będe wdzięczny za jakiś chemat i opis zasady dzialania lub porade gdzie moge dostać informacje na ten temat, dzięki i pozdrawiam
  • Level 15  
    Witam:
    1.Nie wiem nic o kablu łączącym szafę z pilotem mianowicie ile w kablu jest przewodów jak dwa to sprawa bardzo prosta zastosowac należy nadajniczek 433MHz są do kupienia w sklepach elektronicznych około 25zł i odbiornik 433MHz w szafie
    2. Jeśli w kablu jest więcej kabelków trzeba te sygnały jakoś podłączyć do nadajniczka zbudowac "sumator" sygnałów na bramkach nand 4068 lub nor 4078 i tym sygnałem modulować nadajnik
    3. W odbiorniku inaczej sytuacje należy odwrócić ale występuje problem skąd szafa ma wiedzieć który w pilocie naciśnięty jest guzik
    4.Cztery kanały bez problemu zakoduje koder MC 145027 i rozkoduje dekoder MC 145028
  • Level 9  
    witam ponownie, przewód ma tyle kabelków ile jest przycisków, sterowanie tym pilotem jest bardzo proste na pilot wchodzi ze sterownika zasilanie 12V i poprzez nasiśnięcie klawisza podajemy napięcie zasilania na odpowiednie wejście sterownika czyli przewodów jest tyle ile przycisków + zasilanie ze sterownika. A problemem dla mnie jest to o czym pisałeś jak 20 sygnałów puścić jednym i następnie w odbiorniku je przywrócić
  • Level 12  
    Firma PHOENIX CONTACT wprowadziła na rynek fajne i stosunkowo nie drogie urządzonko: Wireless-MUX. Przesyłam w załączniku krótką informację. Po więcej informacji kieruję na ich strony internetowe lub do przedstawiciela.
    Pozdrawiam
    Attachments:
  • Level 15  
    Witam:
    1.w numerze 4/2002 elektronika dla wszystkich jest opisane zdalne sterowanie 4 kanałowe można rozbudować je na 20 kanałów z tym że można zrezygnować z podczerwieni a zastosować 433 MHz
    2 .w numerze 3/2001 jest zdalne sterowanie za pomocą pilota od telewizora z kodemRC5 myśle iż to jest najlepsze rozwiązanie
    3.proszę zobaczyć i odpisać znajde jeszcze inne numery pisma gdzie kod RC5 jest opisany i napiszę