Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CUC1822 ST172 IDTV

arteko 23 Lut 2006 11:05 1626 12
  • #1 23 Lut 2006 11:05
    arteko
    Poziom 24  

W odbiornik po ok. dwóch godzinach poprawnej pracy znika obraz (zostaje tylko tło) tzn. obraz jest jasny (mleko), a głos pozostaje. W tym czasie brak reakcji na pilota i z klawiatury lokalnej. Po ponownym wyłaczeniu z sieci i włączeniu wszystko działa poprawnie i po pewnym czasie sytuacja sie powtarza.

0 12
  • #2 23 Lut 2006 11:10
    euro2L
    Poziom 41  

Witaj zobacz to Startuje wysokie napięcie, obraz jest ciemny, brak reakcji na sterowanie, zarówno z klawiatury lokalnej jak i z pilota. Na wyświetlaczu pojawiają się różne znaki albo nic.
    Czasami potrafi zawiesić się sterowanie odbiornika w trakcie grania.

W niektórych OTVC GRUNDIG 100Hz, w module eurozłącza znajduje się układ scalony sterowany szyną I2C. Pomaga poprawa lutowania gniazda płytki i wtyku.

0
  • #3 23 Lut 2006 11:22
    k.k
    Spec od TV

Witam
    Zanik napięcia +F, zimne połączenia (może być moduł AV , może być moduł 100Hz).

Pozdrawiam

0
  • #4 23 Lut 2006 11:29
    arteko
    Poziom 24  

Często jest tak, że ponowne włączenie powoduje że wysokie wchodzi ale TV na wyświetlaczu ma 88 i nic nie widać (wysokie jest ale obraz ciemny i brak głosu) czyli jest trochę inaczej niż jeśli przerwie w czsie grania, bo wtedy jest jasne tło (mleko nie śnieg!), głos pozostaje, ale brak reakcji na pilota i z klawiatury.

0
  • #5 23 Lut 2006 12:02
    euro2L
    Poziom 41  

Cos podobnego jak w JVC tez glos pozostaje a mleko na ekranie i tedy pomaga wejscie w tryb i wyjśc ale na krótką mete / wymiana pamieci skutkuje na długo/

0
  • #6 23 Lut 2006 16:32
    bonzo f
    Poziom 29  

witam future box podstaw usterka w nim jak dobrze poszukasz na forum znajdziesz ktory sc

0
  • #7 23 Lut 2006 17:17
    HenrykB
    Poziom 22  

Witam.
    Jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia w FEATURE BOX. Ostatnio trafiły mi się dwie sztuki naraz (na szczęście). Warunki temperaturowe panujące wewnątrz są naprawdę ciężkie. Koszulki z elektrolitów schodzą jak nie powiem co... Wprawdzie miałem uszkodzony SDA 9290-5, ale zacząłem od wymiany wszystkich elektrolitów. Jeżeli się zdecydujesz na to, zrób to bardzo dokładnie, aby nie uszkodzić tulejek przepustowych.
    Powodzenia.

0
  • #8 25 Lut 2006 16:58
    arteko
    Poziom 24  

Jeden z modułów w tym TV jest całkowicie zaekranowany (puszka), a w niej są dwie płytki i to tak wmontowane że z z dwóch stron puszki widać tylko druk czyli elementy są od środka , czy to jest FEATURE BOX.
    Moduł Euro przelutowałem. F czyli +5V w oznaczonych na płycie głównej miejscach jest. Na razie robie bez schematu.

0
  • Pomocny post
    #9 27 Lut 2006 12:49
    HenrykB
    Poziom 22  

Witam.
    Tak. to jest FEATURE BOX. Naprawa tego nie jest prosta. Należy wymontować jedną płytkę, zrobić co trzeba, zamontować, polutować masy i sprawdzić. I co? Nie działa. Znowu trzeba... Dlatego najlepiej upewnić się czy usterka tkwi w tym module.
    Powodzenia.

0
  • #10 27 Lut 2006 13:22
    arteko
    Poziom 24  

Czy FEATURE BOX jest do kupienia czy w grę wchodzi tylko podmiana z innego TV?

0
  • #11 27 Lut 2006 14:23
    HenrykB
    Poziom 22  

Pewnie jest do kupienia, pewnie drogi. Nie interesowałem się tym przy okazji swojej naprawy.

0
  • #12 27 Lut 2006 17:29
    bonzo f
    Poziom 29  

w czoraj zrobilem trzy takie grundigi.jeden ok ,w jednym negatyw.,w 3 zachodzi zolcia.z braku miejsca odwliozlem do klijenta.mowie nie ruszaj boxy z braku scalakow naprawiam nastempne.*(w miedzyczasie popatrze w stachych chasssis np schneider ,stare box-y za ukladami)w niektorych z nich trzeba podstawic nowe kondki.dzis mi mowi ze nie chodza.rozebralem jednego a bolce puszki wystaja z druku.trzeba uwazac jak sie wklada box.mowie do niego nie pchaj pazurow .ciekawe czy poskutkuje.ciekawe ile teraz kosztuje sda9205.najgorsze ze przywozi z kilkoma defektami tv z tego podkladania.atreko zawsze sprawdzam kineskop specjalnym przyrzadem aby nie bylo niespodzianki dalej monitor szyny

0
  • #13 09 Sie 2006 19:22
    arteko
    Poziom 24  

Rezygnacja klienta z naprawy,

0