Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy

23 Lut 2006 14:26 17580 8
  • Poziom 11  
    Witam!
    Moze trochę i śmieszne pytanie: Jaki telefon stacjonarny wybrać?

nie specjalnie mam ochotę wejść do sklepu i kupić ten który wpadnie mi w oko. Dlatego pytam Was co sądzicie?

Wstępnie myślałem o Panasonicu, może Siemens lub GE. Kompletnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę.

Do czego masłużyć telefon. Jako telefon domowy. Nie koniecznie potrzebuję dwóch słuchawek (aczkolwiek nie obrażę sie jak będą dwie w zestawie). Nie potrzebna jest też automatyczna sekretarka. Zależy mi bardziej na tym żeby w słuchawce nie "szumiało" i żeby można było się "powiesić" na słuchawce na kilka godzin, czyli dobre akumulatory. Dobrze by było żeby akumulatory nie zdechły za 6 miesięcy (ewentualnie czy łatwo i tanio można dostać zapasowe akumulatory). Jakiś kosmiczny zasięg też nie jest mi potrzebny, mieskzam w M4. Mile widziane polskie menu.

Cena: około 200PLN (jak będzie taniej to się na pewno nie obrażę:) )

Bardzo proszę o dokładny model i link.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam!

przyłączam sie do pytania, choć widzę na razie nie ma chętnych do przekazania swoich opini....

Moje wymagania są troche mniej wygórowane głównie jeśli chodzi o cenę (max 100PLN), generalnie potrzebuje go do uzytku domowego. Na allegro zrobiłem pierwsze rozeznanie i oto co znalazłem:

APOLLO DECT 100 - 78zł
    MaxCom MC 2000 - 89zł
    MESCOMP WENON - 88zł
    Virgas MEGI 530 - 89zł
    MBP ALPHA 2715 - 99zł
    MaxCom MC6700 - 99zł
    DORO 530 - 84zł
    BINATONE LIFESTYLE 100 - 99zł
    MBO® Alpha 1680 CT - 59zł
    GE 27850 - 99zł

Jeśli ktos miał do czynienia z tymi sprzętami to interesują mnie opinie typu: tandetna obudowa, głupia obsługa, kiepska jakość dzwięku, ciekawe funkcje, dobre accu itp
  • Poziom 16  
    Mnie w takiej samej sytuacji zainteresowała firma Doro, ale dla mnie pierwszorzędne znaczenie ma jakość i ergonomia ( Panasoniki odpadły bo są dostosowane do małych azjatyckich rączek ). Model 520 ( to samo ale bez podświetlania ) sprawuje się OK.
  • Poziom 16  
    Doro jest chyba popularne w Polsce (z podanych nazw wcześniej obiło mi sie o uszy tylko Doro). Zresztą tak mi sie wydaję że produkują razem z Atlantelem który też jest u nas popularny.

Jeszcze mam pytanie o różnice w sposobie transmisji, widzę że niektóre aparaty mają pasmo 900MHz inne 2,4 GHz, co dokładnie znaczy DECT? Moze byłby ktos tak miły i mógłby przybliżyć jakieś szczegóły techniczne?
  • Poziom 12  
    Witam.
    Ja bym wybrał Panasonica i tylko Panasonica, ponieważ to chyba jedyna firma obecna na rynku, która naprawdę dba o jakość swoich wyrobów (aparaty telefoniczne). Pozostałe firmy jak Apollo, Maxcom, Doro-Atlantel, Hagenuk, Aeg, Mescomp to typowa chińszczyzna, gdzie jedna fabryka robi w chinach ten sam model pod różnymi markami np. Aeg D100 i Apollo DECT 100, a jakość tych produktów i komfort użytkowania pozostawia wiele do życzenia (trzaski, szmery, akumulatorki).
  • Poziom 11  
    ostatni widziałem tel stacjonarny bezprzewodowy z którego mozna smski słac w tp mają. ;)
  • Poziom 10  
    Witam,

Chcę kupić jakiś porządny telefon stacjonarny, bezprzewodowy z automatyczną sekretarką. Telefon będzie chodził pod bramką VOIP PAP2T. Mam do wydania około 200 zł. Od telefonu oczekuję:

-bardzodobrej jakości dźwkięku podczas rozmowy (żadnych szmerów, trzasków itd.)
    -dużej książki telefonicznej (conajmniej 100 wpisów)
    -rejestru połączeń (nieodebranych, odebranych i wybieranych) numer wraz z godziną i datą
    -sekretarki
    -podświetlany LCD i kalwiatura
    -menu w języku PL (ale niekonieczne)

Zastanawaim się nad jakimś Philipsem lub Panasoniciem

PHILIPS DECT2212
    Philips Dect 5251

Panasonic KX-TCD580

Podobno najlepsze są Siemensy, ale najtańszy, który by mi odpowiadał to S450 za około 300 zł :/ . Proszę polećcie coś sensownego.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Polecam Siemens Gigaset C450.
    Media Markt M1 Czeladź.
    Bez sekretarki, która jest w każdej sieci u operatora, a z której mało co korzysta się ostatnio.

cena - 149zł
  • Poziom 19  
    od roku 1991 (!!!) ZAWSZE używalem Panasonici bezprzewodowe i wszystkie były kupowane w USA, miałem chyba w tym czasie 5-7 modeli. Od składanej słuchawki i pół metrowej anteny, po dzisiejszy, ale już około 4-ro letniego 2.4GHz z ID Caller (CLIP).
    I nie dam nic złego powiedzieć na tą f-me ... Ale fakt, że teraz jakies te modele marniaste i nie wzbudzające zaufania ...
    Wyświtlanie nr dzwoniącego świetnie mi działało gdy miałem ISDN, teraz zmieniłem łacze na analogowe POSTS (coby miec neostrade) i teraz kurcze raz jest wyswietlany numer , a czasem nie ... Sprawdzano mi łacze, był technik z tepsy - wina telefonu ... (ale jest to telefon jak mówiłem z US...)

Kupuje więc teraz Avena 147 i 347 i mam zamiar połączyć ich, coby mogły sie porozumiewać między sobą ....