Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiolinia i sterowanie bram±

Myrek1 23 Feb 2006 16:44 4119 8
Optex
 • #1
  Myrek1
  Level 23  
  Witam.
  Mam radiolinię 4-kanałow± firmy satel: http://www.satel.pl/produkty/rx4k.php i wykorzystuje tylko 2 kanały (otwierani i zamykanie 2 bram garażowych). Teraz chciałbym skorzystać z 3 kanału do otwierania i zamykania bramy wjazdowej. Potrzebuje wiec sterownika radiowego, co¶ takiego robi firma elmes (z pilotami): http://www.elmes.pl/produkty/stb24vm1.html
  Tylko jest mały problem, bo ten sterownik nie obsłuży pilotów satel. Co zrobić, żeby to zmienić?

  Ja nic nie wymy¶liłem. Ten sterownik elmesu pasuje mi, bo ma fajne funkcje do sterowania silnikiem w bramie. Czy da się go zmusić do pracy z pilotem satel?

  Jak nie to czy w necie s± schematy podobnych sterowników ale bez pilotów? Bo wtedy dokupiłbym radiolinie 1-kanałow± satel, wprogramował w ni± 3 guĽik i miałbym zdalne sterowanie przy bramie wjazdowej, pozostał by tylko problem sterownika silnika.
 • Optex
 • #2
  humek
  Level 32  
  elmes i satel to zupełnie inni producenci.Ani pilot elmesa nie bedzie pracował z odbiornikiem satela i odwrotnie.masz kilka wyjsc. jedno z nich to dokupienie dodatkowej radiolinii satela jednokanalowej i zaprogramowanie jej tak by odbierała sygnały z wielokanałowego satela lub odwrotnie pilot jednokanalowy obsługuje jeden przekaznik z odbiornika 4 kanalowego.Mozna tak zaprogramowac.Kombinacje tu masz dowolne ale sterowniki (piloty) i odbiorniki powinny byc takie same tzn tej samej firmy choc np. elmes DW 200 nie chce pracowac z Elmesem dw50. Tutaj powinienes zasiegnac porady dzialu technicznego SATELA 0 604166075.
 • Optex
 • #3
  Myrek1
  Level 23  
  Witam

  Thx, to wiem. Ale pozostaje kwestia sterownika silnika. Satel takiego nie ma w ofercie, elmes ma. W tamim wypadku musiałbym kupić sterowanie z elmesa, wywalić piloty, kupić radiolinię satel i jako¶ j± podłaćzyć pod sterownik. Koszt ro¶nie.
  Muszę się jeszcze zasanowić...
 • #5
  Myrek1
  Level 23  
  Ok, dzięki. A czy lepsze s± radiolinie satela czy Elmesa?
  I wymy¶liłem co¶. Mam t± 4-kanałow±. Dokupię do tego 2-kanałow±. Chciałbym 2 przyciski z tej 4-kanałowej wyprogramować z niej i przydzielić je do 2 kanałowej. Czy jest to możliwe? Będę wtedy otwierał 2 bramy z 4-kanałowej (2 kanały nie będ± użyte) i dodatkowo będę otwierał bramę wjazdow± i drzwi w niej z tej 2-kanałowej.
  Jest to wykonalne?
 • #7
  easytouch
  Level 11  
  A czy kto¶ z Państwa orientuje się który sterownik mogłby pracować z pilotem od autoalarmu (PRESTIGE)albo przynajmniej w którym jest większe prawdopodobienstwo trafienia ?:)
 • #8
  Myrek1
  Level 23  
  Z tego co wiem centralki pracuj± tylko ze swoimi pilotami. A na 100% jest tak w przypadku Satela.
 • #9
  robgold
  Level 15  
  Jak jest realizowane sterowanie brama (wlasny sterownik) ? Jesli nie to czy silowniki maja wlasne krancowki ? Jesli tak i wystarcza im zwykla zmiana polaryzacji to 4 przekazniki (1 obwodowe) zalatwia Ci sprawe calego sterowania. Potem podpinasz to do tego satela i gotowe.