Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka jack 2,5mm na 3,5mm

Momos1 23 Lut 2006 17:45 1757 2
  • #1 23 Lut 2006 17:45
    Momos1
    Poziom 9  

Kupiłem ostatnio wtyczke jack 2,5mm i wejscie 3,5mm aby zrobić z tego przejsciówke. Ale mam problem...
    Tutaj jest zdjecie: http://img119.imageshack.us/img119/9886/23020615383gu.jpg
    Końcówka posiada 4 kableki: biały, czarny, czerwony, i żółty. Moze ktoś spotkał się z takim czyms i wie gdzie jest masa, prawy kanał i lewy. Bedzie to przejsciówka do Motoroli E398. Jeden z tych kabelków trzeba odciac bo jest to mikrofon.

0 2
  • #2 23 Lut 2006 20:19
    fald
    Poziom 13  

Najlepiej sprawdźić samemu miernikiem (omomierzem albo ciągłości obwodu). Pozdrawiam. :D

Zaraz bo nie wiem czy dobrze zaczaiłem o co Ci chodzi jak nie wiesz który kabelek do czego to podłącz pod komórę. Czarny to bankowo masa. No to jak masz masę to weż sobie puść coś żeby na "słuchawkach" było słychać. Weź jakiś stary "głośniczek" od słuchawki (nie koniecznie stary) i do jednego "zacisku" podłącz masę a do drugiego po kolei każdy z kabli. Kable dla których słuchawka zacznie grać to te od słuchawek a pozostały to mikrofon (ale zamotałem). Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi. Pozdrawiam :D

Aha sądze, że mikrofon to ten żółty. Ale nie dam sobie za to nic uciąć :P

0
  • #3 21 Sty 2007 21:55
    SQ9MYX
    Poziom 23  

czarny- masa
    czerw. kanał P
    biały kanał L
    zółty mikrofon
    warto wspomniec ze motka wykrywa słuchawki po wykryciu rezystancji mniedzi kanałem lewym i masza i kanalem prawym i masa... wiem bo robięłm przejściówke do podłączenia wzmacniacza i musiałem oba kanaly we wtyczce zewrze rezystorami 10k do masy bo samo właożenie do gniazda nic nie dawało

0
  Szukaj w 5mln produktów