Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane Classic I - nie dzialajacy wylacznik czasowy

23 Feb 2006 18:58 3320 10
  • Level 10  
    Witam Wszystkich serdecznie - mam problem z Renault Megane Classic rocznik 2000 - problem polega na niepoprawnie dzialajacym wylaczniku czasowym wycieraczek. Mianowicie w trybie czasowym nie dziala ustawianie odstepow czasowych miedzy zalaczeniami - kupilem nowy wylacznik - wymienilem - nic nie pomoglo - podobno jest jeszcze cos co steruje ta regulacja czasowa.

Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

Rafal Wronski
    sirrah(malpa)op.pl
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    rozbierz osłonę kierownicy i przeczyść cały przełącznik
  • Level 10  
    Witam - chyba to nie to - przelacznik byl zmieniany na fabrycznie nowy - nie pomoglo!

Pozdrawiam Rafal
  • Level 10  
    Czesc ja tez mam problem z wycieraczkami tylko ze corsie B. U mnie nie dzialaly przy spryskiwaniu szyb a czaoswych nie mam w ogole (co jest dziwne). Wymienilam przekaznik i to pomoglo bo dzialaja chociaz przy spryskiwaczu. Pytalam sie w salonie czy moze byc tak ze nie ma w ogole czasowych i powiedzieli ze sa i jesli nie pomogla wymiana przekaznika to mam do wymiany silniczek od wycieraczek a to "jedyne" 750 zlbo nie ma zamiennika :(
    Sprobuj z przekaznikiem moze to cos pomoze
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    to skoro był wymieniany, to może jest coś nie tak z podłączeniem posprawdzaj
  • Level 10  
    Witam,
    podobno jest cos (przekaznik BFR - w gniezdzie D , ktory jest odpowiedzialny za to sterowanie ) tylko gdzie jest ten przekaznik?
    Podobno gdzies kolo kierownicy po lewej stronie - a tam tak upakowane.

Pozdrawiam

Rafal
  • User under supervision
    sirrah wrote:
    Witam,
    podobno jest cos (przekaznik BFR - w gniezdzie D , ktory jest odpowiedzialny za to sterowanie ) tylko gdzie jest ten przekaznik?
    Podobno gdzies kolo kierownicy po lewej stronie - a tam tak upakowane.

Pozdrawiam

Rafal

Ten przekaznik to UCBIC
  • Level 10  
    Witam,
    tos czlowieku skomplikowal temat - poprzednio to jeszcze potrafilem to wymowic - a teraz to co napisales to niestety nie - coz to za twor - i gdzie go szukac a co najwazniesze jak naprawic wycieraczki - masz jakis pomysl?

Pozdrawiam

Rafal
  • Level 10  
    Witam, wszystko ladnie, pieknie ale o czym Wy mowicie (piszecie) gdzie to cos sie znajduje , jak naprawic - pomocy glab totalny ze mnie - prosze napiszcie w prasty sposob (tak dla prostego chlopa)

Dziekuje

Pozdrawiam

Rafal
  • Level 17  
    Witam w twoim modelu wycieraczkami steruje UCH ktory znajduje sie tam gdzie sa bezpieczniki sprawdz w pierwszej kolejnosci ich stan po stronie lewej jesli jest ok odkrec dwie srubki nad tymi bezpiecznikami,zdejmij gorny panel i bedziesz mial dostep do zlaczy sprawdz je wypinajac poszczegolne kostki chodzi o to abys sprawdzil ich stan moga byc zamoczone i utlenione.Przekaznik ktory steruje praca tych wycieraczek jest integralna czescia tego modulu.Musisz to sprawdzic.

pozdrawiam

p.s.
    Jesli nic nie stwierdzisz odezwij sie na maila