Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson 3018 8888. Oryginalny soft. Dekoder wiesza się po 3 tygodniach.

bogdan5 23 Feb 2006 19:09 2526 14
    bogdan5
    Level 17  
    witam czy na orginalnym sofcie i liście - nic nie grzebane spowodu lekko zle ustawionej anteny siła99% jakość 80% dekoder może zacząć się zawieszać po3 tygodniach poprawnej pracy??? zawiesza sie w nie regularnych odstępach czasu nawet po 3 min pracy
    pikarel
    Level 35  
    Powodem mogą być zlej jakości kondensatory elektrolityczne w zasilaczu.
    Jeśli czujesz się na silach - rozkręć dekoder i wymień dwa kondensatory w zasilaczu, są lekko wybrzuszone.

To najczęstszy powód "samoistnych" :) 8888.
    pajo21
    Level 35  
    tuner napewno nie zawiesz sie z powodu anteny jak masz taką siłe i jakość.
    zbyszq
    Level 18  
    a może go na "ostro" wyłączasz, cyfrowe urządzonka tego nie lubią
    Adam_uS
    Level 16  
    ale jakie to jest zawieszenie? Niemożesz zmienić programu(coś podobnego jak zawieszenie w kompie że kursor mychy sie nie rusza)? Czy na wyświetlaczy 8888 i sie tak jakby odpoczątku odpalał. Jeśli te drugie to albo sie procek grzeje(ale to raczej otpada przy orginalnym sofcie bo mi przy edukacyjnym nawet sie nie grzeje). Często przy fergusonach są problemy tak jak przedmówca powiedział z kondensatorami. Poczytaj tu http://forum.dvhk.pl/index.php?showtopic=57383 jest opis paru napraw do tego schematy i fotki(musisz sie najpierw zarejestrować).
    wroona
    Level 23  
    Raz miałem taki przypadek i uszkodzony był generator kwarcowy 27Mhz.
    Został namierzony zamrażaczem. Pozdrawiam
    bogdan5
    Level 17  
    co znaczy że go na ostro wyłączam???
    dekoder jest na gwarancji działał 3 tygodnie bezawaryjnie potem zaczoł sie zawieszac podczas oglądania satki 8888 oddałem do naprawy gwarancyjnej 3,5 tygodnia trwała nic nie uznali nic nie wpisali do karty przywiozłem zamontowałem i nawet nie zdązyłem portów diseq ustawići 8888 znowu do naprawy w sklepie sprawdzali zawieszałsię wysłali 3 tygodnie tam był niby polutowane zimne luty 3 dni sprawdzali i wysłali spowrotem . podziałał znowu około 3 tygodni i to samo 8888 brak reakcji z pilota brak obrazu czasem jak wyciagnie sie wtyczke z prądu i włączy spowrotem to znowu działa jakis czas elektrolity raczej odpadają bo po 3 tygodniach zaczoł nawalac przegrzanie też niebardzo bo czasem po 3 minutach załapuje8888 już niewiem czy może coś w instalacji ale wsystko było nowe diseq konwertery sprawdzałem tez na mojej instalacji i tez zawieszałsie na mojej chodzi 6018 bez problemu zastanawiałem sie zeby cały osprzęt antenowy wymienic ale z drugiej strony wszystko wskazuje na dekoder
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    na 99,9% masz wadliwe oprogramowanie.czasami nic,a tu naraz cyrk i 8888 i tylko wylaczenie wtyczki z gniazdka pomaga.
    bogdan5
    Level 17  
    ja oprogramowania nie ruszałem i był 2 razy w serwisie gwarancyjnym czy orginalny soft moze byc wadliwy niewiem czy w serwisie zmieniali soft ale listy kanałów napewno nie zmienili
    zbyszq
    Level 18  
    najtańszym sposobem byłoby pożyczenie od kogoś identycznego tunka, albo sprawdzenie swojego na innej instalacji antenowej
    bogdan5
    Level 17  
    był sprawdany na innej instalacji to samo 8888
    zbyszq
    Level 18  
    no to niech ci wymięnią ten tuner na inny jeżeli nie da sie go naprawić i po sprawie, wkońcu masz na to gwarancje
    bogdan5
    Level 17  
    w gwarancji nic niema o wymianie
  • Helpful post
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    powiem wam ze na gwarancji to oni nie chetnie konkretnie sie bawia.zapewne wlaczyli swieci to niech swieci dalej.wracajac do spr softu.czasami sam sie uwali wystarczy jakis niestyk w sieci i juz sofcik albo flash wywalony.widzialem nie raz nie tylko satki w ten sposob uwalone.zalatw dokladnie ten sam tunek i po RS przeladuj softa,bez kompa.wystarczy wpisac z pilota odpowiedni kod w dobrym tunku.dodam jeszcze ze spr.anteny na 100% odpada.
    bogdan5
    Level 17  
    :arrow: kris jaki niestyk w sieci masz na myśli siec 230v czy sat -antena w nocy przed ostatnią awaria wyłanczali prad ale dekoder był w standby