Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja poziomu głośności w SUBWOOFERZE

12 Maj 2003 16:17 3045 10
  • Poziom 13  
    Mam pewien problem z regulacją głośności w subwooferze a mianowicie z potencjometrem, którym reguluje głośność ( znajduje się on między filtrem subwooferowym (kit AVT) a wzmacniaczem (na TDA7294) ).
    Po bardzo małym obrocie potencjometru (ok. 1/10) subwoofer gra bardzo głośno ale sygnał jest już sporo zniekształcony.
    Jest to potencjometr 47kOhm/liniowy a po wymianie na logarytmiczny zachowuje się tak samo. Zmieniłem także na 10kOhm - to samo. Filtr i wzmacniacz zasilane są z tego samego Trafo. Filtr przez stabilizatory 7815 i 7915. Za mostkiem kondensatory 33 000 uF x 2 .
  • Poziom 24  
    Wywal filtr i podłącz sygnał przez potencjometr do wzmacniacza. Jak wszystko będzie OK to znaczy, że filtr nie działa.
  • Poziom 15  
    ten kit avt to kit do du....py tak go opisze wstaw sobie filtr na ukladzie ktory jest juz sprawdzony mam na hdd to w poscie ponizej wysle go bo tera nie modge (z roboty wysylanie plikow niemozliwe)
  • Poziom 25  
    moze poprostu zwrotnica przesterowywuje
  • Poziom 13  
    Waldekk111 jeżeli możesz to bardzo prosze o ten schemat filtru subwooferowego.
    Dzięki
  • Poziom 12  
    Waldekk111 jak mozna to bym tez prosil o podeslanie schemaciku :)
  • Poziom 13  
    Wydaje mnie się, że może to być wina dopasowania rezystancji wyjściowej filtra do rezystancji wejściowej wzmacniacza albo nieodpowiednie wzmocnienie wzmacniacza.
  • Poziom 13  
    waldekk111 jeszcze raz prosze o schemat filtra subwooferowego,
    jest mi on bardzo potrzebny.
    Dzięki !
  • Poziom 15  
    witam przepraszam was ale musicie poczekac mialem przeinstalke kompa