Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kierunkowskazami w motorowerze

23 Lut 2006 22:17 989 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z kierunkowkazmi w motorowerze ogar 200. Zrobiłem elektronicnzy przeyrwacz kierunkowskazów w oparciu o znany układ NE555, po włączeniu silnika kierunkowskazy praktycznie swieca cały czas migaja z duża czestotliwościa, natomiast przy zgaszonym silniku migają normalnie. Zaznaczam iż zamontoweałem również akumulator 6v, nie jest on ładowany z silnika, kierunkowskazy posiadają osobną instalacje nie ma elektrycznego polączenia z instalacja z silnika. Wszystkie masy sa ciągniete osobno od akumulatora do kierunkowkazów. Czy ktoś mi moż epomóc rozwiazać ten problem czy wsytarczy np zaekranowac układ folią aluminiowa lub pudełkiem z blachy aluminiowej prosze o pomoc .
  • Poziom 39  
    Ekranowanie mogłoby pomóc - nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz. Warto też pozabezpeczać wyjścia. Może przewody do kierunków puścić przewodem ekranowanym?
  • Poziom 22  
    witam

Silniki tych motorowerów wprowadzają bardzo dużo zakłóceń elektromagnetycznych.Jako były posiadacz Ogara 200 radzę Ci sprawdzić kondensator przy przerywaczu.Jest możliwe ,że jest on kiepskiej jakości i występuje iskrzenie na stykach przerywacza. Osobiście kiedyś męczyłem sie z zainstalowaniem w tym motorku prędkościomierza cyfrowego ,który zmienił sie w obrotomierz:)Kabel w ekranie nie pomagał. Pomogło dopiero dodanie drugiego kondensatora i kabel skrętka.