Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD po udarze. Pracujący laptop spadł na podłogę.

24 Lut 2006 08:32 1279 4
  • Poziom 15  
    Pracujący laptop spadł na podłogę, zawadziłem nogą kabel od zasilacza, :D , i oczywiście dysk failture :cry:Co się mogło stać?
    Scandisk nie widzi żadnych problemów na dysku, ale dir ...nic nie widzi, poza skopiowanymi z A na C plikami...Brak możliwości zapisu, instalator nie może utworzyć partycji ...
    Co mogło się stać? To solidna konstrukcja, elektronika od wstrząsu raczej się chyba nie uszkadziła, nośnik od podłoża też się chyba nie odkleił :|
    Nie wiem ....jakieś pozycjonowanie czytnika ....?
  • Poziom 25  
    Udar przy pracujacym dysku powoduje iz glowice zderzaja sie z wirujacymi dyskami i niszcza warstwe magnetyczna, a czasem i sama glowice. Dysk nadaje sie do wymiany, nawet jesli jeszcze jakos dziala to nie powierzylbym mu zadnych waznych danych....
  • Poziom 15  
    Aaaa! O tym nie pomyślałem. Wirujących! Czyli ma uszkodzony nośnik, na którymś talerzu... lub którąś głowicę . A czy komunikat brak możliwości zapisu, czy utworzenia partycji przez instalatora może wynikać z prób zapisu na uszkodzonych sektorach?
    Podejmę próby programami do bad sektorów, zobaczymy ... Dzięki!Głupio mi że o tym nie pomyślałem :D
  • Poziom 26  
    może, mozliwe że rozwaliła sie sama glowica. Jesli dane były warte duzo to specjalistyczna firma pewnie da rade je odzyskać. A jesli nie to dysk do kosza i zainstalowac nowy.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Akurat mamy taki czas, że nie mogę się za bardzo skupić nad problemem, ale po niedzieli się wezmę ! Mam już odpowiednie programy, to znaczy wydaje mi się, że odpowiednie. I tu gdyby ktoś miał jakieś sprawdzone programy to byłbym wdzięczny. Ten mój laptok, to raczej ma znaczenie już tylko historyczne :D Dobrze by było żeby, zamiast zaśmiecać środowisko służył jeszcze do tego, do czego służył : szachy w delegacji, jakieś zaległe pisanie, sprawdzenie poczty ...
    Pogodziłem się już z ewentualną stratą, także nie będę się specjalnie certolił :D, a może nawet zdjęcia z opisem porobię, dla dobra nauki ...:D
    Na razie rozebrałem i skontemplowałem(!)
    Będę wdzięczny za programy, o wynikach będę meldował :!: