Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę kupić Migomat. Proszę o radę.

kwinto2005 24 Feb 2006 10:52 3050 2
    kwinto2005
    Level 2  
    Będę wdzięczny za uzyskanie wszelkich porad nt. jaki migomat powinienem kupić. Migomat będzie używany przede wszystkim do blacharki samochodowej, ale od czasu do czasu do czegoś grubszego np. kątowniki itp. Czy 160W wystarczy? Byłem gotów kupić nawet mocniejszy - 230W, ale słyszałem, że te z kolei nie spisują się dobrze przy cienkich blachach. Czy to prawda? Co sądzicie o Migomatach typu S-Mig z Allegro? Dosyć tanie, o niezłych parametrach? A może ktoś poleci mi jakiś inny sprawdzony typ, wg własnego doświadczenia?

Dziękuję z góry i pozdrawiam!
  • Helpful post
    |bst|
    Level 15  
    Chyba raczej 160A a nie 160W.
    Jezeli potrzebujesz glownie do blacharki to 160A wystarczy spokojnie, nawet do grubszych elementow.
    Sam kupilem 160A i spawalem nim brame z pretow 10x10 i szlo slicznie.
    Jedyna wada to trzeba miec solidne zabezpieczenie po stronie zasilania - bezpiecznik min. 25A wskazany..
    Co do tych z allegro - mam mieszane uczucia - szczegolnie ten model 160A - ma bodajze 10 albo 15% cykl - a to malo, szybko sie zagrzeje.
    Mozna znalezc podobny migomat (wyglada bardzo podobny) ale z cyklem 25% przy 160A w takiej samej cenie, w sklepie wysylkowym, z gwarancja itp. Jest firma w krakowie ktora to sprzedaje.
    kwinto2005
    Level 2  
    Dziękuję serdecznie za radę. Rzeczywiście, chodziło mi o ampery, a nie o Waty. Pomyłka, sorry.